Dziadek nie dał rady z automatyczną skrzynią biegów. SUV siał postrach na parkingu

Dziadek nie dał rady z automatyczną skrzynią biegów. SUV siał postrach na parkingu

Podaj dalej

Automatyczna skrzynia biegów to niezwykła wygoda, a przekonał się o tym najlepiej ten, kto choć raz w życiu miał okazję z niej skorzystać. Zdarzają się jednak przypadki, że chwila nieuwagi może sprawić, że kierowca zupełnie pogubi się w jeździe. Ale takie sytuacje mają miejsce nawet i z manualną skrzynią biegów.

Nie dla każdego automat

suv automatyczna skrzynia biegow

Najgorzej niewątpliwie jest przesiąść się z jednej skrzyni na drugą. Pierwsze kilka godzin może okazać się niezwykle uciążliwie. Zwłaszcza dla starszych osób, które latami jeździły na manualu.

Tak było w przypadku tego starszego mężczyzny, który od niedawna użytkował swojego nowego białego SUV-a. Przyszedł jednak moment słabości przy wyjeździe z parkingu, który sprawił, że samochód został rozbity.

Za dużo gazu

Przypadkowy kierowca zarejestrował całe zdarzenie. SUV wyjechał z parkingu i gwałtownie przyspieszył ostro skręcając, wąsko mijając słup i samochód, po czym uderzył w dwa zaparkowane samochody, które następnie uderzyły w inny zaparkowane pojazdy.

Starszemu mężczyźnie ani nikomu innemu nic się nie stało. Sam wysiadł z pojazdu i zapobiegawczo pojechał karetką do szpitala. Jak sam przyznał automatyczna skrzynia biegów nieco go przerosła w tym momencie, przez co stracił kontrolę nad pojazdem i spanikowa.

Kierowca Porsche pomylił biegi w automacie. Nikomu nie udało się zaimponować

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News