Dwa razy w roku każda rodzina nie otrzyma 800+! Mateusz Morawiecki potwierdza informację

Dwa razy w roku każda rodzina nie otrzyma 800+! Mateusz Morawiecki potwierdza informację

800+ mateusz morawiecki

Podaj dalej

Informacja o tym, że 500+ zamienia się w 800+ ucieszyła bardzo dużo osób. Okazuje się jednak, że powodów do zadowolenia nie jest aż tak dużo. W ciągu roku tak naprawdę wszystkie rodziny nie otrzymają dwukrotnie tego świadczenia, a przy trzeciej wypłacie kwota będzie niepełna. Potwierdził to już także Mateusz Morawiecki po ogłoszeniu zmian. Jak to możliwe, że stracimy należne pieniądze?

Ile realnie kosztuje 800+ każdego Polaka?

rodzina pieniadze swiadczenie
for. freepik

Otrzymując pieniądze z programu Rodzina 500+ trzeba pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Rząd przez cały miesiąc nie drukuje pieniędzy, aby móc je później w wyznaczonej dacie nam wypłacić. 500 złotych, a niebawem 800 złotych, jakie trafia na nasze konto to pieniądze nasze i nas wszystkich, które w pewien sposób do nas wracają. Państwo nie ma swoich pieniędzy tylko nasze, z podatków które płacimy na każdym kroku.

Obecnie każdego(!) Polaka 500+ kosztuje 1067 złotych w roku. Czyli to tak naprawdę jakbyśmy nie otrzymali dwukrotnie świadczenia w miesiącu, bo realnie patrząc musimy za nie zapłacić. Gorzej mają ci którzy nie pobierają dodatku bo po prostu dają pieniądze na innych. Od nowego roku będą musieli dać jednak więcej – 1747 złotych.

Potwierdził to Mateusz Morawiecki. – Podwyższenie 500 plus do 800 zł to koszt około 24 mld zł, czyli 0,7-0,8 proc. PKB – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Otwocku premier. Dzięki temu w prostu sposób można obliczyć jaka kwota przypada na jednego mieszkańca w roku, aby móc wypłacać i otrzymywać aż 800 złotych na każde dziecko każdego miesiąca w roku.

pieniadze radosc rodzina
fot. freepik

Realne wsparcie dla rodzin

Czy nowy program 800+ jest potrzebny? Tutaj zdania były i zawsze będą podzielone. Dużo zależy od tego jak na to patrzeć i jak oceniać. Można stwierdzić, że lepiej nie zabierać z podatków i dać te pieniądze w wynagrodzeniu. Inni stwierdzą, że tylko dla osób pracujących. Wiele osób powie natomiast, że tak jak jest to jest sprawiedliwie i nie należy tutaj nic zmieniać.

Na pewno sytuacja w kraju jest jaka jest i wiele rodzin potrzebuje wsparcia. Sęk w tym i największy ból dla wielu osób, że wszystko zbijanie jest na kapitale politycznym – a przynajmniej to wygląda i jest odbierane. Pieniądze jednak są realne i trafiają na konta, a do tego faktycznie pomagają wielu rodzinom w życiu. I to chyba najważniejsze informacja która powinna cieszyć – inwestujemy w młode pokolenie, aby było lepsze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News