Duże zmiany na stacjach paliw w Polsce! I nie chodzi tutaj o żadne paliwo, jakie tankujemy

Duże zmiany na stacjach paliw w Polsce! I nie chodzi tutaj o żadne paliwo, jakie tankujemy

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Stacja paliw stała się w ostatnim czasie niezbyt lubianym miejscem dla kierowców. Ma się niebawem zacząć to zmieniać, lecz pytanie czy ta zmiana wpłynie na to co dla nas najważniejsze. Niewątpliwie klientów interesuje najbardziej tanie paliwo i to jest dla nich kluczowe. Choć nie ma co się oszukiwać, że same punkty mają na to niewielki wpływ.

Co jeżeli nie cena za paliwo ucieszy klientów?

Na obecną chwilę w Polsce jest obecnie przeszło 7 700 stacji paliw. Wszystkie z czasem będą musiały przejść rewolucję, aby pozostać na rynku. Z czasem będą znikały dystrybutory, a w ich miejscach będą pojawiały się stacje ładowanie. Przyszłość dość odległa, ale niewątpliwie z każdym rokiem będzie dla nas coraz bliższa.

I to właśnie energia i ekologiczny prąd jest tym czymś, w jakim kierunku zmierzają koncerny. Z tego też powodu niebawem będzie obserwować wzrost fotowoltaiki na dachach stacji paliw. Cel niewątpliwie jest bardzo słuszny, gdyż chodzi o korzystanie z nisko- i zeroemisyjnych źródeł wytwarzania.

Ilość zebranej energii z paneli słonecznych ma być wystarczalna do tego, aby dany punkt mógł normalnie funkcjonować. I właśnie w takim kierunki idą najwięksi jak PKN Orlen, Lotos, czy Shell. Już w Polsce jest dziesiątki stacji, gdzie można znaleźć panele słoneczne. Plan jest taki, aby przybywało ich coraz więcej.

”Dążenie do zeroemisyjności netto wpisane w strategię. W strategię jest wpisane zobowiązanie osiągnięcia długofalowego celu Grupy, czyli całkowitej neutralności emisyjnej w 2050 roku. Do 2030 roku Koncern zredukuje emisje CO2 o 20% z obecnych aktywów rafineryjnych i petrochemicznych oraz o 33% w obszarze energetyki. Efektem finansowym strategii będzie dwuipółkrotny wzrost wyniku EBITDA, do poziomu ok. 26 mld zł w 2030 roku. Segmenty energetyki, petrochemii oraz rafinerii będą generowały po ok. 7 mld zł zysku EBITDA, segment detaliczny ok. 5 mld zł, natomiast segment wydobycia ok. 1 mld zł. ” – czytamy na stronie PKN Orlen.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News