Duże zamieszanie z prawo jazdy i prędkością. Kto w końcu będzie tracił uprawnienia i na jaki okres?

Duże zamieszanie z prawo jazdy i prędkością. Kto w końcu będzie tracił uprawnienia i na jaki okres?

mandat policja prawo jazdy

Podaj dalej

Duże zamieszanie wywołała informacja, że prawo jazdy będzie zabierane tylko na miesiąc, a nie na trzy miesiące. Mowa o sytuacji, w której kierowca przekroczy prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Przez Polskę przelała się fala oburzenia i wygląda na to, że jednak do takiej zmiany nie dojdzie. Byłby to niewątpliwie ogromny błąd.

Prawo jazdy bez mian za przekroczenie prędkości

kierowcy mandat zima policja
fot. lubuska.policja.gov.pl

Do sytuacji zdążyło się już odnieść m.in. rzecznik rządu, odnosząc się do pomysłu ministerstwa sprawiedliwości. Stwierdził on, że w tej kwestii nie ma potrzeby wprowadzania zmian. Stwierdził również, że pewne zmiany na pewno są potrzebne, ale niewątpliwie nie takie. Wiceminister Infrastruktury także podszedł negatywnie do takiego pomysłu. Zauważa, że zwiększenie kar wpłynęło na bezpieczeństwo.

Wygląda zatem na to, że pomysł upadnie szybciej niż powstał. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma nigdzie sojuszników w tej kwestii i nie będzie w stanie przegłosować zmian. Piraci drogowi zatem nie będą mieli udogodnienia w postaci szybszego powrotu prawo jazdy w ich ręce. Tak wyraźne przekroczenie prędkości powinno się tak naprawdę wiązać z jeszcze większymi konsekwencjami, a nie mniejszymi.

Jak na razie nie widać na horyzoncie, aby miały na nowo pojawić się jakieś zmiany dla kierowców. W ostatnim czasie dość mocno zmieniły się przepisy i rząd ewidentnie zamknął temat bezpieczeństwa i motoryzacji. Teraz po prostu pozostaje respektowanie prawa, a na drogach sytuacja powinna się sytuacja już sama poprawić – i oby tak było.

mandat dla kierowców OC
fot. lubuska.policja.gov.pl

Konfiskata samochodu na horyzoncie

Trzeba pamiętać, że jeszcze w ostatnim miesiącu tego roku w życie wejdzie konfiskata samochodu. Kierowcy, którzy zostali złapani na jeździe po alkoholu stracą swoje samochody na zawsze. Jeżeli nie podróżowali swoim pojazdem, wówczas trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu wartości auta jakim się jechało.

mandat policja kontrola
lubuska.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News