Dramatyczny początek wakacji na drogach. Liczba ofiar śmiertelnych przeraża

Dramatyczny początek wakacji na drogach. Liczba ofiar śmiertelnych przeraża

Podaj dalej

Od początku wakacji polska policja publikuje z dnia na dzień statystyki dotyczące śmiertelnych wypadków w kraju. Wszystko po to, aby pokazać społeczeństwu i je uświadomić do ilu tragedii dochodzi na naszych drogach każdego dnia.

O tym, że nie jest dobrze najlepiej świadczą liczby. Lipiec rozpoczął się od liczby 30 śmiertelnych wypadków. Biorąc pod uwagę, że wakacje ledwie się zaczęły można z niepokojem patrzeć na kolejne dni.

Śmiertelne wypadki drogowe w Polsce

Patrząc na mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tylko w dwóch województwach nie doszło do śmiertelnego wypadku w te wakacje. Z kolei w województwie pomorskim i małopolskim już odnotowano trzy zgony spowodowane wypadkami drogowymi. Najgorzej wygląda sytuacja w województwie mazowieckim, w którym śmierć poniosło już aż siedem osób.

wypadki drogowe w polsce

Policja każdego dnia przypomina i apeluje, aby stosować się do odpowiednich zaleceń. Tylko wtedy liczna zdarzeń drogowych zostanie ograniczona do minimum, a jeszcze mniej zginie wówczas osób na drogach.

Dobrym nawykiem jest kontrola stanu technicznego pojazdu, pamiętaniu o przepisach ruchu drogowego i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Stosując się do tych uwag, a także rozważnie jeżdżąc, możemy mieć większa pewność, że każda nasza podróż zakończy się bezpiecznie.

Tak pędziła kolumna SOP z prezydentem Andrzejem Dudą na wieczór wyborczy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News