Dramatyczny kwiecień w Wielkiej Brytanii. Z taśmy zjechało o 99,7 proc. mniej aut niż rok temu!

Dramatyczny kwiecień w Wielkiej Brytanii. Z taśmy zjechało o 99,7 proc. mniej aut niż rok temu!

Podaj dalej

Stowarzyszenie producentów i sprzedawców samochodów SMMT poinformowało, że w kwietniu w całej Wielkiej Brytanii wyprodukowano łącznie tylko 197 samochodów we wszystkich fabrykach. Oznacza to, że odnotowano gigantyczny spadek, bo aż o o 99,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

produkcja

Powodem takiego stanu rzeczy są restrykcje wywołane przez pandemię koronawirusa. Większość fabryk została zamkniętych, a niektóre z nich się przebranżowiły. Produkowano w fabrykach środki do ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz respiratory.

Jeżeli chodzi o 197 pojazdów, które zostały ukończone to wyłącznie samochody luksusowe i sportowe. Ich proces produkcyjny był już na bardzo zaawansowany etapie w momencie wprowadzenia restrykcji.  45 z nich pozostało w Wielkiej Brytanii, 152 wyeksportowano.

Taka sytuacja sprawi, że nie uda się osiągnąć w tym roku wyniku ponad jednego miliona samochodów wyprodukowanych na wyspach. Poprzedni taka sytuacja miała miejsce w 2009 roku . Wówczas jednak zabrało 540 sztuk, a sytuacja była spowodowana globalnym kryzysem. Z kolei wześniej zdarzyło się to na początku lat 80.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News