Dramatyczna sytuacja na śląskich drogach. Kwiecień okazał się rekordowy

Dramatyczna sytuacja na śląskich drogach. Kwiecień okazał się rekordowy

Podaj dalej

Kolejne dane pokazują, jak panująca pandemia koronawirusa źle wpływa na sytuację na polskich drogach. W ubiegłym miesiącu śląska drogówka odnotowała największą liczbę przekroczeń dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

policja prawo-jazdy

Potwierdza się zatem teza, że im mniejszy ruch na drogach, tym większa przestrzeń na drogach zachęca niektórych kierowców do szybszej jazdy. Policjanci patrolujący drogi województwa śląskiego w samym kwietniu ujawnili 455 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Taki wynik oznacza, że ponad dwukrotnie został pobity dotychczasowy „niechlubny rekord”, kiedy to w październiku ubiegłego roku doszło do 217 tego typu przekroczeń. Policja zapowiada, że w kolejnych tygodniach i miesiącach policja przewiduje jeszcze większą liczbę kontroli, w związku z dużym zagrożeniem na drodze.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku za kierownicą i uświadomienie sobie, że wsiadając do samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News