Dodatek w wysokości 1 445,48 złotych powinien już być na twoim koncie. 8 milionów Polaków logując się do banku przeciera oczy ze zdumienia

Dodatek w wysokości 1 445,48 złotych powinien już być na twoim koncie. 8 milionów Polaków logując się do banku przeciera oczy ze zdumienia

dodatek pieniadze konto

Podaj dalej

Warto zalogować się na na swoje konto w banku, bowiem powinna znaleźć się tam już pokaźny dodatek finansowy. Mowa o 1 445,48 złotych, które właśnie zostały rozesłane do bardzo dużej ilości osób w naszym kraju. Zakład Ubezpieczeń Społecznych właśnie zakończył wysyłanie tzw. trzynastek, a więc trzynastej emerytury. Dla wielu seniorek i seniorów to pokaźny zastrzyk gotówki przed majówką.

Duży dodatek już na kontach Polaków

dodatek waloryzacja renta emerytura
fot. freepik

Ostatni świadczeniobiorcy mogą już się cieszyć, bowiem na ich koncie bankowym powinni znaleźć się już pieniądze. Trzynasta emerytura została w pełni rozesłana do wszystkich osób, którym się należała. Mowa o kwocie 1 445,48 złotych na rękę, a więc dodatek do zwykłej emerytury jest bardzo pokaźny.

Łącznie do otrzymania takiego świadczenie uprawnionych było 8,6 miliona osób, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał przelewów na łączą kwotę ponad 13,6 mld złotych. Wedle informacji jakie zostały przekazane przez ZUS, wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Każda osoba, które należały się pieniądze powinna mieć już je na swoim koncie.

W tym roku emeryci oraz renciści w skali całego roku już na samej waloryzacji zyskają około 3 tysiące złotych. W dodatku sama trzynastka to dla wielu osób dość duży zastrzyk gotówki, jaki mogą przeznaczyć na planowane cele. Warto wspomnieć, że tak dużej waloryzacji w kolejnych latach nie będzie, ale świadczenia nieustannie będą wzrastać.

dodatek dla seniorów sołtysów
Freepik

Przed seniorami jeszcze 14-stka!

Od 2021 roku duża cześć seniorów otrzymuje nie tylko ”trzynastkę”, ale również i ”czternastkę”. W tym roku taki dodatek także otrzyma bardzo duża grupa osób starszych, którym te pieniądze są należne zgodnie z ustawą. Wysokość 14. emerytury w 2023 r. równa się więc 1 588,44 zł brutto, czyli maksymalnie 1 445,48 zł na rękę.

To kolejny bardzo duży dodatek, który już niebawem zasili konta seniorów. Kolejnych pieniędzy od rządu można spodziewać się na koniec sierpnia oraz września, a więc za niecałe pół roku. Bardzo szybko zatem wiele osób będzie mogło zaplanować sobie kolejne wydatki.

dodatek dla malzenstw
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News