Do 17 maja złóż wniosek, a otrzymasz wyższy dodatek. Rodzice będą mogli otrzymywać miesięcznie więcej pieniędzy

Do 17 maja złóż wniosek, a otrzymasz wyższy dodatek. Rodzice będą mogli otrzymywać miesięcznie więcej pieniędzy

dodatek 500+

Podaj dalej

W życie weszła bardzo ważna zmiana, jeżeli chodzi o dodatek finansowy, jakie otrzymują wszystkie rodziny. Można miesięcznie otrzymywać znacznie więcej pieniędzy, niż obecnie dlatego tak ważna jest korekta. Aby ją wprowadzić rodzice muszą muszą złożyć odpowiedni wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, aby ten na nowo dokonał przeliczeń. Mowa nawet o kwocie wyższej o kilkaset złotych!

Wyższy dodatek o zasiłek macierzyński

dodatek oplata wakacje
fot. freepik

Po tym jak weszły w życie zmiany w prawie, a miało to miejsce 26 kwietnia, jest niewiele czasu na to, aby dokonać korekty. 17 maja mija czas, aby osoby otrzymujące zasiłek macierzyński mogły złożyć wniosek o ponowne przeliczenie wypłacanego świadczenia. Wówczas taki dodatek zacznie być wypłacany w wyższej kwocie.

Ustawa jaka weszła w życie sporo namieszała, ale na szczęście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rodzice będą mogli otrzymywać więcej pieniędzy, czy dodatkowe dni urlopu. Teraz nawet ci co już wcześniej otrzymali wypłatę świadczenia, będą mogli poddać je korekcie na swoją korzyść. To sprawi, że w kolejnych miesiącach na ich konto będzie wpływało więcej pieniędzy.

To już mniej niż tydzień na to, aby dopiąć wszelkich formalności. Dlatego też Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że większy dodatek może po prostu przepaść. Po 17 maja nie będzie już możliwości na żadne zmiany, dlatego kto nie zdąży ten straci szanse na większe pieniądze. Łącznie to może być dość wysoka kwota, po jej zsumowaniu.

DODATEK NA SZKOLENIA DLA POLEK
fot. freepik

Zmiany dla rodziców

Obecnie rząd dość mocna zaczyna wspierać młode rodziny, które stawiają pod tym kątem pierwsze kroki w dorosłym życiu. A, że sytuacja nie jest łatwa w tym kierunku idzie dość duże wsparcie i dofinansowanie. Trwa też również licytacja polityczna na to, kto da więcej. Dlatego działa to też z korzyścią na tych, którzy tej pomocy faktycznie potrzebują.

Wiadomo już, że wsparcie idzie także od strony opieki dla najmłodszych. W Polsce będzie jeszcze większa liczba żłobków, dzięki czemu matki będą mogły szybciej wrócić do pracy. W tym czasie dzieci będą miały zagwarantowane odpowiednią opiekę.

dodatek rodzina dziecko
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News