Dlaczego lepiej kupić silnik na benzynę, a nie diesel? Przez naprawdę duże oszczędności i komfort

Dlaczego lepiej kupić silnik na benzynę, a nie diesel? Przez naprawdę duże oszczędności i komfort

Podaj dalej

Podejmując zakup używanego samochodu stajemy przed dylematem, jaki silnik wybrać – diesel czy benzynowy. Niestety wciąż bardzo duża grupa osób nie do końca zdaje sobie sprawę, jaka różnica jest między tymi jednostkami. A jest duża pod wieloma względami, a co najważniejsze dla klienta – finansowymi.

Diesel nie, silnik benzynowy tak

silnik benzynowy auto

Wciąż bardzo wiele osób nie potrafi zrozumieć, dlaczego silnik diesla cieszy się w Polsce aż taką popularnością. Zwłaszcza, że jesteśmy krajem dość biednym, kupujemy głównie stare używane samochody, a mimo to lubimy wydawać na nie więcej niż możemy. Bo tak to właśnie funkcjonuje w tej jednostce napędowej.

Porównując diesel z silnikiem benzynowym warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dokonując zakupu płacimy za niego więcej, z reguły ma wyższy przebieg i jest znacznie większe ryzyko, iż pojazd jest niesprawny. Ale to nie wszystko, bo jest znacznie większe ryzyko naprawy, a i koszty tego są większe.

Krótko mówiąc, na każdej z tych płaszczyzn znacznie lepiej wypada benzyniak. Co zatem przemawia za zakupem tego auta, skoro przy tym wszystkim nie nadaje się ono do jazdy po mieście. A z reguły to właśnie tam pokonuje największą ilość swoim kilometrów.

benzyna lpg diesel

Przemyślany zakup

W tym roku znaczna część kierowców będzie dokonywała wymiany samochodu na nowsze modele. Warto zrobić to z głową, żeby nie wpakować się w niepotrzebne kłopoty i większe wydatki. Diesel na pewno jest prostym i funkcjonalnym autem, ale przy tym bardzo kosztownym w utrzymaniu.

Z reguły większość pojazdów sprzedawana jest w momencie kiedy zbliża sie do stanu awaryjnego. A ten najlepiej określa licznik przejechanych kilometrów. Przy 200-300 tys. km przebiegu posiadanie takiego samochodu zwiastuje tylko niepotrzebny stres.

benzyna diesel samochod

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News