Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na nowy samochód? A może to odpowiedni czas i dla ciebie

Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na nowy samochód? A może to odpowiedni czas i dla ciebie

silnik diesla kupno samochodu

Podaj dalej

W tym roku coraz więcej Polaków decyduje się na to, aby nowy samochód znalazł się pod ich domem lub w garażu. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG w pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano 117,9 tys. aut osobowych. Porównując to rok do roku, w tym odnotowano wzrost o blisko 10 procent.

Nowy samochód to duża pewność

Znaczną część tej liczby stanowią pojazdy zakupione przez różne instytucje, które zdecydowanie odważniej już decydują się na takie inwestycje. Mowa tutaj o liczbie 84,2 tys. aut, które trafią w ręce pracowników danej firmy. Tutaj jest wzrost aż o 16 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W przypadki osób prywatnych w pierwsze trzy miesiące tego roku na nowy samochód zdecydowało się 33,6 tys. osób. Tutaj nie widać takiego skoku, jakiego można by oczekiwać. Wynik jest gorszy o 4 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zapewne wpływ na to miała wciąż niepokojąca sytuacja w kraju, a bardziej niepewna sytuacja finansowa lub strach przed nią.

Największe zainteresowanie wśród klientów budzą SUVy i crossovery, których zarejestrowano 32 tys. Wzrasta niewątpliwie zainteresowanie autami niskoemisyjnymi, które bądź co bądź sa obecnie najbardziej popularne jeżeli chodzi o trend. Nie wszyscy jednak decydują się na tak odważne zakupy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News