Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na nowy samochód? A może to odpowiedni czas i dla ciebie

Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na nowy samochód? A może to odpowiedni czas i dla ciebie

silnik diesla kupno samochodu

Podaj dalej

W tym roku coraz więcej Polaków decyduje się na to, aby nowy samochód znalazł się pod ich domem lub w garażu. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG w pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano 117,9 tys. aut osobowych. Porównując to rok do roku, w tym odnotowano wzrost o blisko 10 procent.

Nowy samochód to duża pewność

diesel zakup samochodu

Znaczną część tej liczby stanowią pojazdy zakupione przez różne instytucje, które zdecydowanie odważniej już decydują się na takie inwestycje. Mowa tutaj o liczbie 84,2 tys. aut, które trafią w ręce pracowników danej firmy. Tutaj jest wzrost aż o 16 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W przypadki osób prywatnych w pierwsze trzy miesiące tego roku na nowy samochód zdecydowało się 33,6 tys. osób. Tutaj nie widać takiego skoku, jakiego można by oczekiwać. Wynik jest gorszy o 4 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zapewne wpływ na to miała wciąż niepokojąca sytuacja w kraju, a bardziej niepewna sytuacja finansowa lub strach przed nią.

Największe zainteresowanie wśród klientów budzą SUVy i crossovery, których zarejestrowano 32 tys. Wzrasta niewątpliwie zainteresowanie autami niskoemisyjnymi, które bądź co bądź sa obecnie najbardziej popularne jeżeli chodzi o trend. Nie wszyscy jednak decydują się na tak odważne zakupy.

diesel zakup samochodu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News