Dla kierowców to ostatni moment na wymianę. Później przyjdzie czas na kosztowny wydatek

Dla kierowców to ostatni moment na wymianę. Później przyjdzie czas na kosztowny wydatek

kierowcow jazda samochod

Podaj dalej

Duża grupa kierowców – żeby nie powiedzieć niemal wszyscy – bagatelizują tę kwestię. Przekłada się to nie tylko na komfort bądź dyskomfort jazdy, ale także jak to często bywa, na finanse. A jak to często bywa w życiu, najczęściej bagatelizuje się te najmniejsze problemy. A później mogą one znacząco doskwierać w dłuższej perspektywie.

Czas na ruch kierowców

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Dla kierowców powinien być bardzo ważny komfort jazdy. A żeby taki był trzeba dbać m.in. o czystość w samochodzie. Wielu kierowców nie zrobiło tego dziś, a to już odpowiedni moment na to, aby wymienić pod nogami dywaniki samochodowe. Jesienią i zimą powinno się jeździć na gumowych, z kolei wiosną i latem na tekstylne.

Oczywiście pory roku kalendarzowe to jedno, a pogoda za oknem to drugie. Sami doskonale wszyscy wiemy, jak długo przyszło czekać nam na wiosnę. A i tak można co do niej mieć jeszcze kilka znaków zapytania, bo daleko jej od tej idealnej. Temperatura dopiero w ostatnich dniach powędrowała do 20 stopni Celsjusza.

To już jednak odpowiedni moment na to, aby dywanik zbierał nie wodę, a gromadził kurz z pojazdu. Dlatego kto jeszcze nie dokonał wymiany, lepiej niech to zrobi teraz. Przy okazji warto sprawdzić, czy pod gumowym dywanikiem nie ma zbyt dużo wilgoci. Ta może doskiwerać i z czasem dawać przykry zapach. O ile takie zjawisko już nie ma miejsca.

podatek kierowca pieniadz
fot. freepik

Dbanie o czystość

Warto pamiętać o tym, żeby trzeba dbać o czystość w pojeździe. Wiele osób spędza w nim sporo czasu, a to może znacząco wpłynąć na samopoczucie i komfort jazdy. Dlatego tak ważne jest to, aby regularnie odkurzyć pojazd, wyczyścić z kurzu i zastosować odpowiednie środki. W innym przypadku auto stanie się jeżdżącym brudem i śmietnikiem. A to takiego nie wsiada się z przyjemnością.

Same dywaniki tekstylne pełnią ważną rolę we wnętrzu. To właśnie one zatrzymują w sobie kurz, dlatego ich używanie jest tak ważne. Tak samo ważne jak późniejsze dobrze ich odkurzenie, a bywa i że wypranie.

autostrada kierowcy jazda za granica a mandat
Freepik/mikibike

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News