Diesel w tym Audi to rewelacja, ale nie tylko on. Klienci szukają używanych aut z tymi silnikami

Diesel w tym Audi to rewelacja, ale nie tylko on. Klienci szukają używanych aut z tymi silnikami

audi diesel silnik

Podaj dalej

Audi jako marka uchodzi za jeden z najbardziej pożądanych samochodów w naszym kraju. Powód to nie tylko wyjątkowy wygląd, ale również niezawodne silniki – diesel i benzynowy. A do tego niektóre z nich potrafią naprawdę dobrze współgrać z instalacjami LPG. Na które warto zwracać uwagę?

Najbardziej w czterech kołach kusi diesel, ale i benzyna

audi diesel silnik

Jeżeli chodzi o jednostki napędowe w Audi cieszą się one różnymi opiniami. W dodatku do Polski głównie sprowadzane są modele, które kupowane są przez świadomych klientów i które najlepiej się sprzedają. Silnik stanowi tutaj ważną część, bowiem każdy kojarzy tego producenta z szybką i dynamiczną jazdą.

Jednym z ciekawszych silników jest Audi 1.8T, który dobrze współgra także z LPG. Jego produkcja skończyła się nieco ponad dziesięć lat temu, ale w kultowych modelach szukany jest do dziś. Klientów cieszy fakt, że można z niego wyciągnąć więcej po niewielkim tuningu. Kto planuje np. zakup Audi A4 może się pochylić nad tą jednostką.

Nie można zapomnieć o Audi 2.4 ale i o 2.8 i 3.0 w wersji V6, gdzie silnik także toleruje gaz. Wstawianie tutaj instalacji LPG dla wielu to grzech, bo motor daje takie osiągi, że octany z benzyny spełniają dziecięcy sen na drodze.

Kto chce pod maską diesel to tylko 1.6 TDI, który dostępny jest w dwóch generacjach. Jego atutem jest to, że zapewnia osiągi niema identyczne do 1.9, a przy tym jest bardziej oszczędny. I choć wcześniejsza wersja uchodzi za legendarną, to ta jest znacznie bardziej dopracowana.

diesel turbo audi

Audi ma się czym chwalić?

diesel v6 tdi

Wszystkie silniki mają swoje wady i zalety. W przypadku tego producenta na pewno nie można mówić, że dany silnik jest niezniszczalny czy pancerny. Jednakże te wspomniane na pewno wyróżniają się wśród innych. Decydując się na zakup używanego Audi, warto wybrać taki diesel, czy takiego benzyniaka. A przy tym warto zainwestować w LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News