Diesel w tarapatach. Nadchodzą regulacje w zakresie wycinania filtrów DPF. Nie masz? Nie pojedziesz!

Diesel w tarapatach. Nadchodzą regulacje w zakresie wycinania filtrów DPF. Nie masz? Nie pojedziesz!

Podaj dalej

Dużych kłopotów mogą spodziewać się kierowcy, którzy posiadają diesel i mają wycięty filtr DPF. Polski rząd zamierza wprowadzić duże zmiany, jeżeli chodzi o tego typu samochody. Najprościej mówiąc – nie wyjadą one na polskie drogi, a jeżeli to zrobią ich właściciele poniosą duże konsekwencje.

Diesel w odwecie. Filtr DPF musi być!

O planach jakie zamierza wprowadzić rząd poinformowała Minister Rozwoju. Wedle słów Jadwigi Emilewicz w tej kwestii powstanie specjalna regulacja. Za jej pomocą będzie prowadzony wzmożony monitoring i kontrola samochodów na ulicach.

Nie tylko jednak tam możemy mieć kłopoty, ale już w trakcie rutynowej kontroli na Stacji Kontroli Pojazdów. Diesel i brakujący filtr DPF będzie w takim komplecie niedopuszczony do ruchu.

filtr DPF diesel
Filtr DPF

 

Polski rząd stawia na elektromobilność

Rządzący chcą doprowadzić do sytuacji, gdzie samochody elektryczne staną się bardziej modne. W planach w ogóle jest doprowadzenie do sytuacji, że mają być one tańsze niż spalinowe. – Wszystko wskazuje na to, że w okolicach 2022-23 r. nastąpi przełamanie kosztowe i pojazd spalinowy przestanie być tańszy niż elektryczny – zapowiedział Minister Klimatu.

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że jednym z kroków zmian ma być podniesienie akcyzy na sprowadzane używane samochody z zagranicy.

PiS zamierza wprowadzić akcyzę na samochody używane. Koniec z opłacalnością sprowadzania aut do Polski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News