Diesel w Oplu zaczął tak kopcić, że mgła smoleńska przy tym to nic

Diesel w Oplu zaczął tak kopcić, że mgła smoleńska przy tym to nic

Podaj dalej

Stojący na poboczu Opel zaczął tak dymić, że nadjeżdżający kierowcy mogli się zastanawiać czy tak dymi diesel, czy wytwornica dymu. Można było odnieść wrażenie, że to zdecydowanie ta druga wspomniana rzecz, jednak rzeczywistość okazała się inna. Stary silnik dał popis swojej mocy.

Biały dym jaki unosił się nad drogą i zaczął rozprzestrzeniać się do pobliskiego lasu, był niezwykle gęsty. Widoczny był z kilku kilometrów i można było odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z ogromnym pożarem.

To nic groźnego?

Choć taki widok wygląda dość przeraźliwie i można odnieść wrażenie, że czeka nas droga naprawa, wcale tak nie jest. Taki efekt powstaje z racji tego, że w układzie wydechowym pozostaje spora ilość wody. Ta przy odpaleniu samochodu zamienia się w parę i zmienia spaliny w biały dym. Mowa tu o przypadku, w którym dym jest niewielki.

Tutaj jednak działo się coś innego. Zapewne uszkodzona została uszczelka pod głowicą albo sama głowica lub blok i przedostaniem się płynu chłodzącego do komory spalania. To skutkuje takim właśnie widokiem, gdzie Opel i jego diesel działają jak wytwornica dymu.

Opel dymi, diesel działa

Silniki diesla mają swoją specyfikę – zwłaszcza w starszych modelach samochodów. I tak naprawdę nie dotyczy to jednego modelu auta. A jeżeli chodzi o kolor dymu warto zwracać na niego uwagę, bo może powiedzieć nam dużo o naszm pojeździe.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News