Diesel to twój samochód? Podejdź zatem do sprawy właściwie i odpowiedzialnie

Diesel to twój samochód? Podejdź zatem do sprawy właściwie i odpowiedzialnie

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy powinni zdawać sobie sprawę jak poważne problemy z autem mogą powstać przez naszą ignorancję. Bo to ona w dużej mierze najczęściej prowadzi do awarii, uszkodzeń czy powstałych na stałe zaniedbań. Dlatego też tak ważne jest, aby przykładać się do obowiązków jakie na nas spoczywają. Bez względu czy naszym autem tak naprawdę jest diesel, czy benzyniak.

Dbaj o diesel tak jakbyś dbał o każde inne auto

diesel samochod silnik

Sól, piasek, sadza, błoto pośniegowe to i wiele innych rzeczy każdego dnia obecnie lepi się do naszego samochodu. Oczywiście w tym wszystkim najgorsza jest sól, których właściwości nie trzeba nikomu przybliżać. Może ona naprawdę dać w kość – i to nie tylko naszemu lakierowi.

Mycie samochodu jest zatem w tym okresie bardzo ważne, a wbrew pozorom można to robić bardzo często. Mało kto sobie zdaje sprawę, że myjnie bezdotykowe sprawdzą się nawet w temperaturze -5 stopni Celsjusza. Warto wrzucić nawet przysłowiową dwójkę i na szybko opłukać samochód.

Co ważne, warto być samochód przed podróżą, a nie po. Wtedy woda zdąży jeszcze odparować po tym jak nagrzeje się samochód. I co istotne, nie należy myć zimą auta na wieczór, bowiem nocą cała woda na uszczelkach może nam zamarznąć i rano nie otworzymy drzwi.

silnik diesel samochod

Są różne sprawdzone metody

Zimą najlepiej korzystać z myjni np. przy stacjach paliw, które mają możliwość mycia od dołu. To bardzo ważne, aby dokładnie wyczyścić samochód właśnie tam, a zwłaszcza po zimie. Pozostawiona sól może narobić sporo problemów, które trafią w nasz portfel.

Niektórzy kierowcy decydują się na zabezpieczenie spodu pojazdu przed zimą specjalnymi środkami. To na pewno bardzo rozsądne posunięcie, które pozwoli uniknąć zbędnych i kosztownych kłopotów.

turbo diesel tdi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News