Diesel tego nie nawidzi. Nie trzymaj ręki na drążku zmiany biegów

Diesel tego nie nawidzi. Nie trzymaj ręki na drążku zmiany biegów

diesel skrzynia biegow

Podaj dalej

Mówi się o nim jako o jednym z najgorszych nawyków wśród kierowców. Mowa o trzymaniu ręki na gałce od zmiany biegów. Na pierwszą myśl może się wydawać – a co się złego dzieje? Przecież nic! To niestety bardzo złe myślenie, gdyż choć dla wielu osób może się wydawać to dziwne – prowadzi to do awarii skrzyni biegów. Twój diesel może pewnego dnia po prostu nie ruszyć.

Nigdy nie trzymaj ręki na drążku! Diesel nie odjedzie

skrzynia biegow diesel

Nie ma co ukrywać, że w niektórych samochodach bardzo wygodnie jest trzymać rękę na lewarku. Oczywiście pomijając fakt, że obie dłonie w trakcie jazdy powinny się znajdować na kierownicy. Jeżdżąc dużo po mieście jednak często zmieniamy biegi, z kolei po trasie – nie oszukujmy się – odpoczywamy z ręką położoną na podłokietniku.

Nawyk ten niesie jednak ze sobą duże konsekwencje, bowiem skraca się w ten sposób żywotność. Nacisk oraz minimalne ruchy jakie wykonujemy tworzy duże obciążenia na delikatne podzespoły przekładni. Najbardziej narażony jest wybierak i synchronizatory.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Pierwszy element może doprowadzić do tego, że w trakcie zmiany biegów będzie dochodziło do zacinania się drążka. Tracie się płynność. A gdy dodać awarię drugiego elementu i pojawienie się zgrzytania, komfort jazdy zupełnie spada do minimum. Koniec końców może nadejść dzień, że drążek unieruchomi samochód i diesel stanie w miejscu.

Droga wygoda

Świadome szkodzenie nie tylko temu elementowi pojazdu, ale także innym, jest czymś bardzo złym. Zwłaszcza jeżeli samochód jest nowy wówczas powinniśmy przestrzegać wielu podstawowych i bądź co bądź prostych zasad. Wtedy żywotność naszego pojazdu powinna znacznie się przedłużyć.

Ważne, aby reagować gdy pojawią się już pierwsze symptomy uszkodzenia powyższych elementów. Szyba reakcja sprawi, że nie dojdzie do uszkodzenia przekładni, co przełoży się na zwiększenie wydatku u mechanika za naprawę pojazdu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

reka na skrzyni biegow

.

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News