Diesel słabo łapie i odpala? Poczekaj z tankowaniem do 1 października i nie bój się mroźnego poranka

Diesel słabo łapie i odpala? Poczekaj z tankowaniem do 1 października i nie bój się mroźnego poranka

diesel odpalanie samochodu

Podaj dalej

Kierowcy posiadający silnik typu diesel przez ostatnie dni z niepokojem obserwują wskaźniki temperatury. Zwłaszcza jeżeli ich samochód zawodzi, a co sami nie garną się do tego, aby bliżej przyjrzeć się temu, co się dzieje. Chodzi w dużej mierze o problemy z odpalaniem samochodu, który nie łapie tak jak powinien łapać. A mroźniejsze dni, to już całkowite nawarstwienie się problemów.

Diesel pomoże, ale nie uratuje

diesel tankowanie paliwo

Jeżeli samochód już teraz ma problemy z odpalaniem warto skontrolować podstawowe rzeczy. A do takich należą m.in. akumulator, filtr paliwa czy elementy zapłonu. Bo pewnego poranka, gdy temperatura spadnie poniżej zera możemy być mocno zaskoczeni. A niewątpliwie pozostawienie auta pod domem i szukanie alternatywnych rozwiązać w dotarciu do pracy, nie jest niczym przyjemnym.

I nie pomoże nam zbyt wiele z autem fakt, że 1 października diesel będzie dostępny w innej formule na stacjach paliw. W paliwie przejściowym parametr par wynosi od 45 do 90 kPa, dzięki czemu olej napędowy nie zamarza do temperatury -10 stopni Celsjusza. W rzeczywistości oznacza to nic innego jak to, że nasz silnik powinien się łatwiej odpalać, gdy za oknem mróz.

Ale tak jak podkreślamy – nie jest to paliwo ratujące sytuację ze złym stan auta. Jeżeli pomijamy serwis, to ratunkiem na pewno nie będzie zatankowanie takiego oleju napędowego. Pomaga ono pojazdom sprawnym, w których właściciel dokonuje rutynowych kontroli i zgodnie z zaleceniami prowadzi wszystkie niezbędne wymiany.

tankowanie diesel paliwo

Nie wpływa to na cenę paliwa

Zmiany związane z parametrem lotności paliwa nie wpływają w żadnym stopniu na cenę paliwa. Jest to normalna rutynowa rzecz, która tak naprawdę ma miejsce kilka razy w roku. Niebawem znów na stacjach paliw pojawi się ”nowe” paliwo z jeszcze większą odpornością na mrozy. Wszystko po to, aby przy ujemnych temperaturach samochód nie miał problemów z odpaleniem i aby diesel lub benzyna nie zamarzła w baku.

diesel tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News