Diesel przechodzi do lamusa. Ci kierowcy już wiedzą, że silnik spalinowy nie ma przyszłości

Diesel przechodzi do lamusa. Ci kierowcy już wiedzą, że silnik spalinowy nie ma przyszłości

Podaj dalej

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi w Europie jest coraz większe. Jak pokazują liczby to Łotwa jest krajem, gdzie auta na prąd cieszą się największym zainteresowaniem. To właśnie w tym kraju odnotowano w pierwszych trzech miesiąc aż o 328 proc. więcej takich pojazdów niż w 2019 roku.

Łotwa, żegna diesel. Ale nie tylko ona

diesel-greenpeace-zakaz-benzyna-paliwo-spalinowe

Jeżeli chodzi o Unie Europejską żaden inny kraj nie może pochwalić się lepszym wynikiem. To pokazuje, że na Łotwie motoryzacyjna metamorfoza właśnie trwa. Kraj ten może z dumą chwalić sie przyrostem procentowym, ale jeszcze nie samymi liczbami pojazdów.

Bo tych sprzedano dokładnie – tylko bądź aż – 287 sztuk. Z tej liczby 229 pojazdów było w pełni elektrycznych, natomiast pozostałe 58 to hybrydy typu plug-in. Liczby te na pewno nie rzucają na kolana, ale niewątpliwie coś mocno ruszyło w tym kraju pod względem zainteresowania tego typu autami.

Duży skok procentowano został odnotowany także w Słowacji, Czech i Estonii, to odpowiednio o 316,5, 245,5 i 208,5 procent.

Na samochody elektryczne będzie coraz więcej chętnych

Wiele krajów w Unii Europejskiej tak naprawdę dopiero czeka prawdziwy ”boom” na elektryki. Wielu producentów poszerza listę swoich pojazdów na prąd, a co za tym idzie część z nich będzie coraz tańsza i bardziej dostępna dla szerszego grona klientów.

Elon Musk chce dużych pieniędzy za radio

Mocne wejście w tutejszy rynek planuje Tesla, która ma w planach sprzedawać jeden ze swoich modeli w bardzo konkurencyjnej cenie. Mowa o kwocie poniżej 100 tys. zł. W ten sposób Elon Musk chce być mocnym graczem na Starym Kontynencie i pokazać innym producentom, że nie zamierza odpuszczać tego kontynentu.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News