Diesel od 2035 roku całkowicie zakazany?! Wystosowano w tej sprawie list do prezydenta

Diesel od 2035 roku całkowicie zakazany?! Wystosowano w tej sprawie list do prezydenta

Podaj dalej

Z roku na rok będziemy zbliżać się do momentu, aż motoryzacja z którą mamy obecnie styczność będzie naturalnie odchodzić w zapomnienie. Już bardzo wiele krajów ogłosiło moment, w których samochody z silnikiem typu diesel nie będą sprzedawane w ich krajach. Teraz padają pomysły na przyśpieszenie tego.

Diesel zniknie jeszcze szybciej

spaliny smog diesel

W Stanach Zjednoczonych dwunastu gubernatorów wystosowało list do prezydenta, aby samochody spalinowe nie były sprzedawane już od 2035 roku. Sytuacja nie tyczy się wyłącznie samochodów osobowych, ale również tzw. lekkich  ciężarówek. A to może wydawać się jeszcze bardziej kłopotliwe zwłaszcza dla firm.

Obecnie w Ameryce sprzedawanych jest tylko dwa procent samochodów elektrycznych w skali wszystkich nowych aut. Liczba może i nie jest satysfakcjonująca, ale na pewno nie jest mała. Wciąż jednak kierowcy nawet tam widzą pewne wady, a głównie chodzi o to co wszędzie, a więc infrastrukturę.

Mimo wszystko ilośc samochodów zasilanych prądem i tak będzie naturalnie rosła, zwłaszcza po 2030 roku. Wynika to z faktu, że producenci po prostu wyłącznie skupiają się na tego typu samochodach i za kilka lat zaleją one rynek. Większość z nich zapowiedziała nawet już, że od danego roku przestaje sprzedawać te z silnikami spalinowymi.

Amerykana pójdzie krok do przodu?

Choć idea i pomysł wydają się słuszne, to jednak szanse na to, że diesel całkowicie zniknie w Stanach już 2035 roku są nikłe. Republikanie już skrytykowali ten pomysł i nic nie wskazuje na to, aby mieli zmienić zdanie w tej kwestii.

Nie należy jednak mieć obaw co do tego, że z roku na rok względem środowiska będzie gorzej. Wszystkie silniki produkowane obecnie spełniają narzucone normy i nie są one już tak trujące, jak miało to miejsce przed laty. Z roku na rok powinno być tak naprawdę tylko lepiej.

spaliny diesel smog

Ładowarki i jeszcze raz ładowarki

Ameryka zamierza mocno zainwestować w ładowarki samochodowe i w najbliższej dekadzie ma pojawić się ich ponad pół miliona. Taka liczba ma być zapewnieniem tego, że z czasem doładowanie samochodu nie będzie stanowiło żadnego kłopotu. I to nawet w zakątkach cywilizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News