Diesel lub benzyna ma nagły skok zużycia? Jakie podjąć odpowiednie pierwsze kroki

Diesel lub benzyna ma nagły skok zużycia? Jakie podjąć odpowiednie pierwsze kroki

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Kierowcy mają to do siebie, że z reguły pilnują spalania w samochodzie. W zasadzie nie muszą się nawet o to specjalnie starać, bo komputer pokazuje im ile ich diesel czy benzyna pali na 100 kilometrów. Problem pojawia się, gdy liczba niepokojąca wzrasta i trudno znaleźć odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego diesel czy benzyna więcej pali?

Powodów dla których w samochodzie wzrosło spalanie może być bardzo wiele. Problemu jednak trzeba szukać krok po kroku, aby móc go znaleźć i wyeliminować. Oczywiście podstawami są takie rzeczy jak sprawdzenie poziomu powietrza w oponach, tego czy pojazd nie jest czymś załadowany bądź należy zwrócić uwagę na nasz styl jazdy i ostatnio pokonywane trasy.

Jeżeli wszystko wskazuje na to, że problem pozostał to czas drążyć dalej. Warto zwrócić uwagę, gdzie ostatnio tankowaliśmy diesel czy benzynę. Może okazać się, że jakość paliwa na danej stacji jest po prostu słaba i warto pomyśleć o zmianie.

Pozostałe kwestie najlepiej sprawdzać już na warsztacie. Kłopotem bowiem mogą być zapieczone hamulce, układ z klimatyzacją, świecie zapłonowe, sonda lambda, przepływomierz, a najgorzej gdy wtryski. Mechanik także nie będzie miał łatwo z rozwiązaniem tej zagadki.

Obserwuj i reaguj

Żaden kierowca nie powinien lekceważyć sytuacji, w której jego samochód zużywa więcej paliwa. To tak naprawdę ciągłe wyrzucanie pieniędzy w błoto. I zamiast to nieustannie robić, lepiej raz podjeść prawidłowo do tematu i naprawić to, co doprowadziło do takiej sytuacji.

W innym wypadku tak naprawdę z dnia na dzień generujemy sobie dodatkowe koszty. W skali kilku miesięcy może to być naprawdę niemała kwota, która dawno zwróciłaby już naprawę, a reszta to czyste oszczędności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News