Diesel, jakie dodatki do niego powinieneś wybierać. Kiedy też naprawdę najlepiej je stosować

Diesel, jakie dodatki do niego powinieneś wybierać. Kiedy też naprawdę najlepiej je stosować

diesel dodatki paliwo

Podaj dalej

Diesel jako paliwo samo w sobie jest już odpowiednio uszlachetnione, a zwłaszcza na tych markowych stacjach. Krótko mówiąc, posiada wszelkie niezbędne dodatki, które potrzebuje nasz samochód i jego wszelkie elementy. Są jednak sytuacje w których trzeba sięgnąć po odpowiednie uszlachetniacze, o ile wymaga tego sytuacja.

Masz diesel? Co zatem używać

Stosując dodatki do oleju napędowego możemy poprawić kilka elementów, jeżeli chodzi o nasz samochód. Chodzi m.in. o mniejsze zużycia paliwa, poprawić jakość silnika, zadbać o elementy układu paliwowego czy poprawić żywotność oleju napędowego. Wszystko oczywiście zależne jest od dodatku jaki stosujemy.

Najpopularniejszy jest niewątpliwie dodatek, który czyści wtryskiwacze. Taka sytuacja doprowadza do tego, że paliwo może być dostarczane do jednostki napędowej w nieodpowiedniej ilości. Wszystko przez np. gromadzenie się nagaru oraz sadzy. Taki dodatek przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa i lepszej pracy silnika.

Kierowcy mający problem z odpalaniem stosując dodatek zwiększający liczbę cetanową. Ta przyczynia się do lepszego i szybszego rozruchu. Przydatny jest także dodatek zwiększający żywotność jeżeli chodzi o paliwo typu diesel. Stosuje sięgo wtedy kiedy wiemy, iż pojazd będzie rzadko używany bądź po prostu nie będzie przez długi czas. Olej napędowy znacznie szybciej traci na wartości niż benzyna, pod względem przechowywania go. Dostępne są również dodatki wypierające wodę czy tzw. zimowe.

Przemyśl zanim skorzystasz

Tego typu dodatki nie są po to, aby z nich regularnie korzystać. Nie są też przeznaczone dla samochodów, które są nowe czy po prostu nic im nie dolega. Wtedy korzystanie z nich nie ma żadnego sensu, a są zdania, iż może nawet zaszkodzić.

Jeżeli nie mamy pewności czy nad sensem ich zastosowania, warto skorzystać z rady mechanika. Ten oceni czy dany problem zostanie rozwiązany przez taki uszlachetniacz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News