Diesel i te nieszczęsne wtryskiwacze. Czy warto stosować preparaty do ich czyszczenia?

Diesel i te nieszczęsne wtryskiwacze. Czy warto stosować preparaty do ich czyszczenia?

Podaj dalej

Każdy kierowca posiadający samochód z silnikiem typu diesel, wie jak ważnym jego elementem są wtryskiwacze. Najbardziej wiedzą o tym ci, którzy choć raz w swoim życiu musieli je regenerować bądź co gorsza – wymieniać na nowe. Nieprzypadkowo mówi się, że w niektórych przypadkach lepiej zezłomować samochód i kupić nowy.

Zobacz na GeekBlog.pl: Twitter – najpopularniejsze profile na świecie (miejsca 6-10)

Diesel i dbanie o wtryskiwacze

diesel wtryski awaria

Koszty wymiany wtryskiwaczy liczy się w dobrych kilku tysiącach złotych, a więc niejednokrotnie przekracza to wartość danego samochodu. Problem zaczyna się pojawiać, gdy są one już mocno wysłużone, a więc auto przejechało na nich 200-300 tysięcy kilometrów. Wtedy mogą dawać one o sobie znać.

Objawami ich problemów jest najczęściej problem z odpaleniem, trudności z rozwijaniem prędkości, duże dymienie z rury wydechowej czy odczuwalne skoki na biegu jałowym. Zdarza się, że problemem może być osad z paliwa, ale najczęściej jest to po prostu zużycie wtryskiwaczy, które przez lata napędzały diesel.

Na rynku jest wiele preparatów różnych firm, które czyszczą wtryskiwacze. Duża część kierowców zastanawia się czy wydawać te kilkadziesiąt złotych, aby wlać dany płyn do zbiornika na olej napędowy i w ten sposób wsmpomóc wtryskiwacze. A tutaj nie ma się co zastanawiać, bo warto to zrobić.

wtryskiwacze silnik diesla

Testy nie kłamią

Niedowiarki mogą znaleźć w internecie bardzo wiele testów pokazujących działanie takich preparatów. Niewątpliwie pomagają one usunąć zanieczyszczenia i tym samym poprawić pracę tego ważnego elementu. Koszt nie jest duży, a ryzyko żadne.

W ten sposób można uniknąć problemów, jakie mogą nas napotkać. A przy tym można poprawić spalanie i sprawić, że diesel będzie miał lepszą moc. Regularne stosowanie tego typu środków na pewno jest wskazane i może poprawić żywotność wtryskiwaczy.

preparat diesel bak

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News