Diesel i prosty tuning silnika zwiększający moc bez wydania złotówki. To naprawdę działa

Diesel i prosty tuning silnika zwiększający moc bez wydania złotówki. To naprawdę działa

Podaj dalej

Zapewne większość kierowców choć raz zastanawiała się, jak bez wydania większej sumy pieniędzy zwiększyć moc swojego samochodu. Wbrew pozorom jest taka możliwość, aby diesel dał z siebie więcej niż posiada obecnie, bez zbędnego tuningowania jednostki. Trzeba posiadać tylko odpowiednią wiedzę, którą znajdziecie tutaj.

Prosty sposób na szybszy diesel

diesel silnik moc

Każdy silnik im jest dłużej użytkowany tym tak naprawdę traci na swojej mocy. Nie zawsze jednak ze swojej winy, a wszystkiego, co go tak naprawdę otacza pod maską samochodu. I tutaj warto się zatrzymać, aby podkreślić, jak ważne jest usunięcie nagaru z układu dolotowego i silnika. Przez jego gromadzenie się silnik stopniowo i powoli traci moc.

Jego gromadzenie się na zaworach w konsekwencji ogranicza dostęp powietrza do komór. To z kolei prowadzi do nieprawidłowego spalania mieszanki i w efekcie ograniczenia możliwości silnika.

Chcąc, aby diesel uzyskał lepsze rezultaty należy wyczyścić kolektor dolotowy i głowicę. Najlepiej zrobić to stosując preparaty do paliwa bądź oleju i co istotne – warto to zrobić ręcznie, zdejmując wspomnie elementy. Czyszczenie całego układu dolotowego jest także ogromnym plusem. Przez ciągłe użytkowanie może znaleźć się wiele zanieczyszczeń w przewodach i intercoolerze. Jeżeli chodzi o intercooler warto pomyśleć nawet o jego wymianie, to także może wiele dać.

diesel hdi silnik

Czystość, czystość i jeszcze raz czystość

Nie należy zapominać o czymś takim jak zawór EGR. On także jest częścią układu dolotowego, a co za tym idzie ma tendencje do tego, aby się brudzić. Tutaj też słychać głosy, że warto w odpowiednim czasie już nie tyle go czyścić, co zdecydować się na jego wymianę.

Dbania o czystość wymaga także… przepływomierz, dbający o skład mieszanki. Może on zaburzyć pracę jednostki i doprowadzać do tego, że diesel pomału traci niezauważalnie moc. Nie można także zapominać o wtryskiwaczach, które także mogą nas ”oszukiwać” na powolnym zaniżaniu mocy.

silnik diesel modyfikacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News