Diesel i benzyna wyhamowana! Zakaz budowania nowych stacji paliw i dokładania dystrybutorów

Diesel i benzyna wyhamowana! Zakaz budowania nowych stacji paliw i dokładania dystrybutorów

Podaj dalej

To koniec z budowaniem nowych stacji paliw, a także rozbudowywania istniejących punktów. Pretekst jest oczywisty i raczej nie powinien nikogo zaszokować, bowiem jak zawsze w przypadku motoryzacji chodzi o dobro środowiska. To jeden z kroków do tego, aby diesel i benzyna znikła całkowicie. Jedyne co będą mogły robić istniejące punkty, to dokładać ilość ładowarek do elektrycznych pojazdów.

Zaskakujący cios w diesel i benzynę

diesel stacja paliw

Na tak zaskakujący krok zdecydowały się władze Petaluma w Kalifornii i tak naprawdę będą oni prekursorem tego typu wprowadzanych zmian. W pierwszym czytaniu wszyscy radni byli za zmianą, a do wprowadzenia zmiany brakuje już tylko drugiego czytania, które zapowiada się jako czysta formalność.

Nie ma jednak mowy tutaj o zamykaniu stacji paliw, a jedyne o odejściu paliw kopalnianych. A więc celem jest uderzenie w diesel i benzynę, które de facto za kilkadziesiąt lat mogą całkowicie zniknąć. Rada miasta chce, aby tego typu miejsca rozwijały się wyłącznie w instalacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Miasto zamierza wspierać mocno rozwój elektromobilnośc i eliminowania z ruchu pojazdów spalinowych. Wszystko po to, aby zgodnie z nakreślonymi planami do 2030 roku osiągnąć neutralność węglową dla gazów cieplarnianych. Niewątpliwie plan piękny i godny podziwu.

diesel tankowanie paliwo

Kolejne obiekty zbędne?

Na to pytanie niewątpliwie ciężko znaleźć jednoznaczna odpowiedź, patrząc już bardziej globalne. Niewątpliwie w wielu miastach ilość stacji paliw jest wystarczająca, ale są miejsca, gdzie kolejny punkt byłby wręcz wskazany. Na razie jednak z takim problemem borykają się Stany Zjednoczone, ale z czasem dotknie on i zapewne Europę.

Kierunek jest jeden – elektromobilność i to ma być za wszelką cenę promowane. Wszystko po to, aby zniechęcać do samochodów z silnikami typu diesel i benzynowymi. Choć te i tak już praktycznie za kilka lat nie będą produkowane przez żadną z czołowych firm.

dystrybutor diesel benzyna

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News