Diesel i benzyna to ropa, a elektryk pojedzie na drewnie! Co to za paliwo i jak działa?

Diesel i benzyna to ropa, a elektryk pojedzie na drewnie! Co to za paliwo i jak działa?

paliwo diesel drewno

Podaj dalej

Jeżeli diesel i benzyna w końcu stracą na popularności zyskać ma… drewno! I choć może się wydawać to bardzo dziwne, to jednak dzięki drzewom docelowo mamy się ekologicznie przemieszczać. Jak zatem ma wyglądać technologia, która po raz kolejny może zrewolucjonizować pojęcie motoryzacji?

Nie diesel, a drewno

Drewno ma być głównym surowcem, które posłuży stworzenia akumulatorów do samochodów elektrycznych. Nie będą one już litowo-jonowych, jak to ma miejsce teraz, a ”drewniane”. Posłużyć do tego mają nanowłókna celulozowe, które są wielkości setnych części mikrona, a nawet i mniejsze.

Niezwykłe w nich jest to, że są one w stanie magazynować i uwalniać energię. W dodatku robią to bardziej ekologicznie i znacznie lepiej, niż obecne akumulatory. Duża pojemność magazynowania takiej energii sprawia, że jest szansa dla samochodów elektrycznych. Te byłyby już niemal w pełni ekologiczne.

W 2025 roku mamy poznać więcej szczegółów na ten temat, a także zobaczyć demonstrację tej nowej karty historii świata. Z kolei po 2030 roku technologia ta ma być wdrażana w życie i na nowo odmienić pojęcia silnika i napędu.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News