Diesel i benzyna o złotówkę droższe. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia na stacjach paliw

Diesel i benzyna o złotówkę droższe. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia na stacjach paliw

Podaj dalej

To wręcz niewiarygodne, jaki ogromnym skok cenowy nastąpił na stacjach paliw. Diesel i benzyna zanotowały ogromny przeskok cenowy w bardzo krótkim czasie. Kierowcy tankujący dzisiaj paliwo muszą żyć ze świadomością, że płacą o złotówkę drożej niż płacili za paliwo równe pięć miesięcy temu.

Za diesel i benzynę dokładamy już złotówkę

kierowcy paliwo diesel

Ceny paliw zaczęły rosnąć od początku listopada i praktycznie od tego momentu nie widać praktycznie końca. Tydzień w tydzień zajeżdżając na stacje paliw płacimy więcej i praktycznie nie było momentu przestoju. Nie wspominając już nawet o tym, że zmalały choć na chwilę.

I ten trend niestety wciąż będzie się utrzymywał i wedle szacunków powinien się zatrzymać w momencie, gdy przekroczymy cenę za litr 5,50 zł. Choć nie powinniśmy się również zdziwić, gdy przyjdzie nam zapłacić za paliwo blisko 6 złotych, bądź gdy taka cena pojawi się przy autostradach.

Wszyscy bez wyjątku chcą sobie odbić ostatni rok, gdzie praktycznie podróżowanie było czymś luksusowym, a większość osób pracowała zdalnie. Popytu na diesel, paliwo i LPG praktycznie w ogóle nie było. I to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

paliwo diesel benzyna

Aktualne ceny mogą szokować

Dziś płacimy na stacjach paliw więcej o 5 groszy niż w ubiegłym tygodniu. Praktycznie już we wszystkich markowych stacjach paliw w Polsce wyświetla się cena za każdy produkt z piątką z przodu. A te lepsze paliwa są średnio o około 20 groszy droższe.

Biorąc pod uwagę, że litr paliwa zdrożał o złotówkę, każde tankowanie jest droższe o około 60 złotych. Miesięcznie zatem wydajemy nawet przeszło 100 złotych więcej niż około pół roku temu. Budżety domowe to niewątpliwie odczują.

tankowanie diesel benzyna

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News