Diesel i benzyna niedostępna na wielu stacjach paliw. Kierowcy będą jeździć w poszukiwaniu paliwa

Diesel i benzyna niedostępna na wielu stacjach paliw. Kierowcy będą jeździć w poszukiwaniu paliwa

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Kierowcy, przygotujcie się na problemy z tankowaniem. Diesel i benzyna może być dzisiaj i w kolejnych dniach niedostępna na waszej stacji paliw. Wszystko przez problemy z dostawami, które nie docierają na czas do danych punktów. Właściciele stacji decydują się wręcz na chwilowe zamykanie obiektów z powodu braków paliwa, które jest głównym źródłem dochodu.

Diesel i benzyna nie dla kierowców

Sytuacja dotyczy wyłącznie naszych obywateli zamieszkujących Wielką Brytanię. To właśnie tam Koncern BP ma problemy z uzupełnieniem braków, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. Dla kierowców to nie mały kłopot bowiem muszą jeździć po mieście i szukać dostępnych stacji. A tam z reguły są znacznie większe kolejki i co za tym idzie, czas oczekiwania.

„Odnotowujemy pewne problemy z dostawami paliw do niektórych z naszych stacji w Zjednoczonych Królestwie, co skutkuje tym, że część z nich została tymczasowo zamknięta ze względu na brak zarówno benzyny bezołowiowe, jak i diesla” – napisano w wydanym komunikacie. Jak nieoficjalnie wiadomo kłopot wynika z braków odpowiedniej ilości kierowców, którzy rozwozili paliwo po kraju.

Kłopot nie powinien trwać zbyt długo. Koncern BP poinformował, że trwają prace, by jak najszybciej uporać się z problemem. W przeciągu kilku dni powinny zostać zapewnione dostawy, a stacje paliw które obecnie się zamykają, zostaną otwarte. Mimo wszystko problem i tak pozostaje bardzo duży, bo wbrew pozorom znalezienie kierowców nie jest takie proste.

Kierowcy nie palą się do pracy

Problem ze znalezieniem kierowców nie tyczy się jedynie branży paliwowej, ale wszystkich. Z tego powodu od dłuższego czasu kłopoty z dostawami mają supermarkety i wiele innych tego typu działalności. Z czego tak naprawdę wynika problem? Nie chodzi do końca nawet o zarobki, ale brak rąk do pracy ludzi, którzy chcieliby się tego typu pracą zajmować.

Bloomberg donosi, że tego typu sytuacja z kierowcami to skutek postbrexitowej polityki dotyczącej rynku pracy. Dokładniej mówiąc chodzi o zahamowanie napływu pracowników z kontynentu i utrudnienie zatrudnienia dla nowych pracowników spoza Wysp Brytyjskich. Wielu Polaków zapewne chciałoby wyjechać do takiej pracy i dobrze zarobić, niestety jest to obecnie mocno utrudnione.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News