Diesel i benzyna będą jeszcze droższe na stacjach paliw. Napływają złe informacje ze światowych rynków ropy

Diesel i benzyna będą jeszcze droższe na stacjach paliw. Napływają złe informacje ze światowych rynków ropy

Podaj dalej

Coraz więcej znaków wskazuje na to, że ceny za diesel i benzynę wciąż nie dotarły do granic swoich możliwości. W kolejnych tygodniach za oba paliwa będziemy płacić więcej niż obecnie. Doskonale widać to po tym co dzieje się na światowych rynkach, gdzie cena za baryłkę ropy znów poszła w górę.

Ropa drożeje pociągając za sobą diesel i benzynę

diesel podatek

Największą wskazówką są zawsze notowania giełdowe, a te nie były zbyt dobre. Notowania kontraktów terminowych na ropę WTI wzrosły o 1,8% do 59,70 USD za baryłkę, podczas gdy ropa Brent wzrosła o 1,6% do 63,14 USD. A skoro drożeją oznacza to, że na stacjach nie będzie paliw.

W najlepsze trwa zatem szaleństwo cenowe na stacjach paliw. Diesel i benzyna drożeje w mgnieniu oka od kilka miesięcy, co niestety przekłada się na nasze portfele. Nic więcej dziwnego, że większość osób zaczyna się śmiać z tego, że dystrybutory są lepsze na stacjach, bo szybciej nalewają paliwa za 200 złoty.

To niestety śmiech przez łzy, bowiem diesel i benzyna bardzo szybko zdrożały przez ostatnie pół roku. I jest to już kwota przeszło ponad złotówka na litrze! A wszystko wskazuje na to, że niebawem będziemy mówili już o kwocie 1,50 zł na litrze. Oczywiście względem początku listopada 2020 roku.

paliwo stacja tankowanie

Tylko LPG się broni

Najwięcej powodów do zadowolenia mają kierowcy tankujący LPG. Tutaj podwyżka była względnie niewielka, a ostatni tydzień to już obniżka o około 5 groszy. Nic więcej dziwnego, że Polacy tak chętnie zaczynają szukać samochodow z instalacją na gaz.

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że jeżdżąc na gaz jeździmy dwukrotnie taniej. A za kilka miesięcy może okazać się nawet, że będzie jeszcze korzystniej. Pytanie tylko czy wówczas rząd nie zainteresuje się nałożeniem na autogaz dodatkowego podatku.

tankowanie diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News