Diesel droższy o 63,60 zł, a benzyna o 71,80 zł na polskich stacjach paliw. I to w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin

Diesel droższy o 63,60 zł, a benzyna o 71,80 zł na polskich stacjach paliw. I to w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin

tankowanie paliwo diesel

Podaj dalej

Patrząc na to jakie podwyżki zanotowała benzyna i diesel w ostatnich godzinach, ciężko wierzyć w obniżki ceny paliw we wrześniu. Bardziej trzeba spodziewać się tego, że mogą przyjść kilku bądź kilkunastogroszowe podwyżki. Sierpień pokazał na światowych rynkach jak bardzo niestabilnie może być na rynkach i jak szybkie wahania mogą niekorzystnie wpłynąć na nastroje kierowców.

Diesel i benzyna nie będą tańsze

Już ten tydzień miał przynieść pewne obniżki na stacjach paliw. Tak się jednak nie stało, bo ciężko mówić o tym, że gdy jedno z paliw tanieje o grosz, należy mówić o obniżce. Kierowcy spodziewają się tego, że diesel lub benzyna przynajmniej z tygodnia na tydzień stanieją o około 10 groszy. A przynajmniej w perspektywie dwóch tygodniu.

Takich informacji jednak szybko nie doświadczymy. Jak na razie diesel tylko od ostatniego piątku podrożał o 63,60 złotych i kosztuje średnio 4278,00 zł/metr sześcienny. Ostatni raz podobna cena za olej napędowy była blisko miesiąc temu, a jak wiemy ceny od tego czasu praktycznie nic się nie zmieniły. Z kolei cena benzyny bezołowiowej 95 na przestrzeni tygodnia wzrosła o 71,80 zł i wynosi obecnie 4455,60 zł/metr sześcienny. Informacje o cenach w hurcie podał serwis e-petrol.

Biorąc pod uwagę, że paliwa w hurcie zdrożało wręcz niemożliwe jest to, aby spodziewać się nawet groszowej obniżki ceny paliw na stacjach. Bardziej można spodziewać się za to tego, czego głównie doświadczamy w ostatnim czasie – podwyżek. To nieuniknione zjawisko na które musimy być przygotowani. Nie cieszyć może również fakt, że ropa po chwilowym spadku, wciąż nieustannie drożeje.

Kierowcy, zachowajmy spokój

Nie pozostaje nam jak na razie nic innego, jak po prostu szukać stacji paliw, gdzie oferuje w miarę tańszy diesel lub benzynę. Przy tym spokojnie musimy czekać na to co będzie się działo w kolejnych tygodniach. Perspektywy na niższe ceny jak na razie pękły niczym bańka mydlana, ale sytuacja wciąż jest dynamiczna. Z tygodnia na tydzień może się wiele zmienić. A przypomnijmy, że na dniach odbędzie się spotkanie OPEC+, które wiele może zmienić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News