Diesel drożeje we wrześniu najbardziej. Benzyna jedynak nie pozostaje daleko w tyle pod tym względem

Diesel drożeje we wrześniu najbardziej. Benzyna jedynak nie pozostaje daleko w tyle pod tym względem

diesel zakaz paliwo

Podaj dalej

Kolejny tydzień przyniósł kolejne podwyżki ceny paliw i podobnie będzie w kolejnym. Diesel notuje największy skok cenowy we wrześniu, ale i benzyna nie odpuszcza. Najbardziej stabilnie zachowuje się LPG, które po chwilowym i dynamicznym skoku uzyskało stabilizację. W przypadku autogazu można znaleźć stacje paliw, gdzie będzie taniej, ale jeżeli chodzi o dwa podstawowe paliwa to już niewykonalne zadanie.

Diesel i benzyna droższe w kolejnym tygodniu

benzyna paliwo lpg
e-petrol.pl

Jeżeli chodzi o diesel w tym miesiącu, ten w bardzo krótkim czasie zdążył już podrożeć o praktycznie 10 groszy. Praktycznie z tygodnia na tydzień olej napędowy notuje skok cenowy na stacjach paliw blisko 5 groszy. To dość duża dynamika wzrostu i na pewno niepokojąca dla kierowców posiadających silnik wysokoprężny. W niektórych miastach w Polsce za tydzień kierowcom przyjdzie już płacić 5,60 złotych i więcej za każdy litr.

Benzyna z tygodnia na tydzień także drożeje, a największy skok cenowy odnotowuje właśnie teraz. Zaledwie w tydzień będziemy płacili więcej statystycznie aż o 6-7 groszy! Pb95 zbliża się coraz większymi krokami do 6 złotych za każdy zatankowany litr. Niestety cena już coraz mocniej zaczyna działać na wyobraźnie kierowców. Uświadamiamy sobie coraz bardziej z jaką sytuacją mamy do czynienia, jadąc uzupełnić bak.

Ku pewnemu zaskoczeniu dużą stabilizację złapało LPG, którego średnia cena od kilku tygodni nawet nie drgnie. Jeżeli na stacji paliw widzimy pewne ruchy ceny to te wynikają jedynie z marży jaką może podnosić lub obniżać dany punkt, zależnie od dnia. Mimo wszystko obserwując wszystkie stacje widać unormowanie się cen właśnie na takim poziomie.

bak diesel paliwo

Niepokojące sygnały w kwestii rosnących cen

Trudno być opymistą jeżeli chodzi o to co nas czeka w kolejnych tygodniach. Ceny paliw wciąż wedle nadchodzących sygnałów z rynku mają rosnąć. To, że diesel i benzyna pobiją swoje historyczne rekordy nie powinno nikogo już tak naprawdę dziwić. Zwłaszcza, że już jesteśmy o włos od cen, które kilkanaście lat temu były najwyższymi w historii cen paliw.

Wysoka cena zwłaszcza za diesel niewątpliwie przełoży się też na gospodarkę. Firmy logistyczne dostarczające towary w całym kraju w dużym stopniu właśnie opierają się na oleju napędowym. Jego rosnąca cena sprawia, że my jako klienci robiący zakupy w sklepie, będziemy musieli do tego dopłacić.

diesel paliwo tankowanie

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News