Diesel bierze za dużo paliwa? Spraw by samochód znów stał się oszczędny

Diesel bierze za dużo paliwa? Spraw by samochód znów stał się oszczędny

Podaj dalej

Większość kierowców posiadających samochód z silnikiem typu diesel zauważa, że z czasem zwiększa się w ich pojeździe spalanie. A przecież właściciel danego pojazdu zdecydował się na silnik wysokoprężny właśnie dla oszczędności w podróżowaniu. Gdyby chciał większe spalanie, zdecydowałby się zapewne na silnik benzynowy. Gdzie zatem tkwi cały problem?

Diesel za dużo spala oleju napędowego

diesel stan paliwa

Żaden kierowca nie chce i nie pozwoli sobie na to, aby wzrosły koszty utrzymania pojazdu. W pierwszej kolejności kierowca powinien zwrócić uwagę na siebie, a dokładniej mówiąc na swój styl jazdy, a także na to co ma włączone. Może być odpalona klimatyzacja, napęd 4×4 albo dawno nie kontrolowaliśmy stanu powietrza w oponach.

Warto zwrócić uwagę także na to, czy w naszym życiu nie zaszły pewne zmiany. Chodzi tutaj dokładnie o to, czy nie zmieniliśmy miejsca pracy, miejsce w które jeździmy, etc. To może także przełożyć się na to, że po prostu pokonujemy więcej krótkich tras, przez co spalanie w silniku typu diesel poszło w górę.

Jeżeli kłopot jednak nie tyczy się wszystkiego, co powyższe trzeba iść o krok dalej. Problem może tkwić pod maską, a w pierwszej kolejności należy sprawdzić najważniejsze filtry. W kontroli nie można pominąć także świec żarowych. To pierwsze z rzeczy, jakie powinny zostać poddane kontroli.

diesel olej napedowy

Im dalej tym gorzej

Najgorzej jeżeli problem dotyczy wtryskiwaczy, bowiem tutaj na kierowców samochodów z silnikiem diesla czeka duży wydatek. Ich żywotność średnio określana jest na około 200 tysięcy kilometrów, a później pojawiła się właśnie taki problem o jakim mowa. Dlatego też kupując samochód warto zwrócić uwagę na tę istotną rzecz.

Sonda lambda także może być powodem zwiększenia ilości spalania oleju napędowego i to nawet o 50 procent. Odpowiada ona za dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania i jeżeli źle będzie rozlewała paliwo, jest wówczas duży problem.

diesel benzyna paliwo

Przyczyn oczywiście może być więcej, ale to jedne z głównych, jakie pojawiają się najczęściej. Na pewno nie jest łatwo znaleźć problem od razu i trzeba na spokojnie analizować wiele czynników, zanim trafi się na powód takiej awarii.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News