Diesel, benzyna, LPG i podstawowy serwis samochodu. Wszyscy o nim wiedzą, nie każdy wie co oznacza

Diesel, benzyna, LPG i podstawowy serwis samochodu. Wszyscy o nim wiedzą, nie każdy wie co oznacza

serwis samochod diesel

Podaj dalej

Każdy, kto posiada samochód doskonale zdaje sobie sprawę, że trzeba o niego odpowiednio dbać. Bez względu na to czy napędzany jest przez diesel, benzynę lub LPG. Auta wymagają nieustannego serwisowania, aby się nie psuły, mogły służyć nam jak najdłużej i co najważniejsze – były bezpieczne.

Diesel, benzyna, LPG – jak o nie dbać?

Często wiedza kierowców kończy się na tym, że wiedzą, iż należy w odpowiednim czasie wymienić olej w silniku, a także filtry. Choć brzmi to dość brutalnie, to jednak u sporej liczby osób ta wiedza i prace przy samochodzie oznaczają początek i koniec.

A dobry serwis o ile nie wymaga wymiany wielu części, to jednak ich kontrolowania! I to właśnie słowo kontrola jest tutaj kluczowe, aby uchronić się przed nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze. A kontroli wymaga prawie wszystko, żeby nawet nie stwierdzić, że wszystko, co wchodzi w skład naszego samochodu.

Bardzo ważny jest rozrząd o którym niestety wiele osób nie zapomina, a może narobić nam bardzo wiele szkód. Nie należy zwlekać również z wymianą świec – zapłonowych o ile to benzyna, bądź żarowych, gdy to diesel. Tak samo serwisu wymaga płyn hamulcowy i jego wymiana najlepiej co dwa lata.

Kontroli wymaga wszystko

Z podstawowych rzeczy trzeba pamiętać o ogumieniu. Niestety wielu kierowców bagatelizuje na dość długo stan opon, a to one gwarantują nam w dużym stopniu bezpieczeństwo na drodze. Lepiej zainwestować w tańsze używki w dobrym stanie, niż jeździć na łysych i pękniętych.

Nie można też zapominać o klimatyzacji, która towarzyszy nam każdego dnia przez cały rok. Jej nabicie, odgrzybienie i kontrola, to nasz coroczny obowiązek. Jako kierowcy musimy być odpowiedzialni i zwracać uwagę oraz reagować na wszystko co nas niepokoi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News