Diesel, benzyna i LPG. Znane są już ceny paliw na stacjach na połowę maja

Diesel, benzyna i LPG. Znane są już ceny paliw na stacjach na połowę maja

LPG ceny paliw

Podaj dalej

To już wydaje się być prawdziwy rollercoaster, jeżeli chodzi o ceny paliw na stacjach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy tankujący diesel i benzynę po raz kolejny odczują w kieszeni, że jeżdżenie na tych paliwach staje się dla bogatych. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku LPG.

Rosną ceny paliw

CENY PALIW MAJ
źródło: e-petrol.pl

W porównaniu do ubiegłego tego tygodnia w kolejnym benzyna 98 ma zdrożeć średnio o dwa grosze. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mniej oktanowego paliwa, a więc 95-ki. To już kolejny prognozowany wzrost cen w ostatnim czasie, który jak widać nie ustaje.

Nie lepiej wygląda sytuacja u kierowców tankujących olej napędowy. Jeżeli chodzi o diesel tutaj także spodziewana jest podwyżka ceny paliwa o trzy grosze na litrze. Porównując benzynę z dieslem różnica między tymi paliwami oscyluje w okolicach dziesięciu groszy.

Eldorado mają natomiast kierowcy posiadający instalację gazową w swoich autach. Tutaj spadek ceny jest bardzo gwałtowny, bowiem aż o 10 groszy w dół! To bardzo dużo biorąc pod uwagę, jak szybko i dynamicznie tanieje LPG w ostatnim czasie.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News