Diesel, benzyna i LPG. Znamy ceny paliw na stacjach, jakie będą po długim weekendzie

Diesel, benzyna i LPG. Znamy ceny paliw na stacjach, jakie będą po długim weekendzie

zużycie paliwa diesel

Podaj dalej

Przyszły tydzień na stacjach paliw w końcu zwiastuje obniżki ceny paliw na stacjach. Sytuacja dotyczy wszystkich, a więc za benzynę, diesel i LPG po majówce zapłacimy o kilka groszy taniej. To na pewno lepsza informacja, niż jaka z reguły pojawiała się w ostatnich tygodniach.

Zmarł członek pierwszej wyprawy na Księżyc

Ceny paliw. Będzie taniej

O sytuacji z LPG pisaliśmy już niejednokrotnie i tutaj o żadnej niespodziance nie ma mowy. Z początku maja na wszystkich stacjach paliw wg. portalu e-petrol.pl średnio o 1-4 grosze mniej. Tyle tylko, że w tym przypadku nie ma się do końca co sugerować, bo na wielu stacjach paliw jest to znacznie większy spadek.

W przypadku tradycyjnej benzyny 95 przewidywania są takie, że spadek będzie symboliczny, bowiem średni o grosz. Nieco lepiej wygląda to, jeżeli patrzy się na 98-kę, bowiem tutaj mówimy już o 2-3 groszach mniej na litrze. Pozostaje mieć nadzieje, że to początki nieznacznego spadku ceny paliw w przypadku tego najpopularniejszego.

Jeżeli chodzi o diesel tutaj eksperci nie przewidują zmian. Te mogą jednak się pojawić zależenie od marży jaką narzuci dana stacja. Te w ostatnim czasie były wysokie, przez co mogą chcąc walczyć z konkurencją niektóre punkty obniżyć cenę za olej napędowy.

Podsumowanie bezbolesne

Nie patrząc na LPG można mówić jedynie o kosmetycznych zmianach i raczej z reguły tylko takie będziemy obserwować w najbliższym czasie. Nie powinno być ani znacznie drożej, ani znacznie taniej. Ceny paliw będą się zmieniały +/- w okolicach 10 groszy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News