Diesel, benzyna i LPG. Oto ceny paliw na stacjach na drugą połowę maja

Diesel, benzyna i LPG. Oto ceny paliw na stacjach na drugą połowę maja

paliwo diesel stacja

Podaj dalej

Jeżeli kierowcy tankujący diesel oraz benzynę liczyli na to, że druga połowa maja będzie dla nich łaskawsza to się przeliczyli. Dwa podstawowe paliwa po raz kolejny mają zdrożeć wedle przewidywań e-petrol.pl. To nie będą jakieś drastyczne podwyżki, ale jednak zapłacić trzeba będzie więcej, a nie mniej.

Drożeje znów diesel i benzyna

diesel ceny paliw

Największy skok cenowy dotyczy oleju napędowego, który ma zdrożeć o około dwa grosze. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o benzynę, za którą zapłacimy 1-2 grosze więcej, jeżeli chodzi o tę 95-cio oktanową. Z kolei 98-ka powinna kosztować tyle samo co w tym tygodniu.

Oczywiście nie zmienia się nic, jeżeli chodzi o LPG. Ale w sensie takim, że nie cenowo, a w tym, że znów będzie taniej. Tutaj różnica w cenie będzie aż o 6 groszy, a więc autogaz najtańszy ma kosztować 2,31 zł za litr. Wszyscy jednak wiemy, że są już stacje, gdzie produkt jest dostępny w cenie za około 2,20 zł.

Wszystko bowiem zależy od tego, ile z marży zejdzie dana stacja paliw, a więc sytuacja dotyczy w dużej mierze większych aglomeracji. Tendencja jednak w przypadku LPG jest malejąca i kolejne tygodnie znów to pokażą, gdy będziemy podjeżdżać pod dystrybutor.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News