Diesel, benzyna i LPG. Naprawdę warto znaleźć taką stację paliw u siebie w mieście

Diesel, benzyna i LPG. Naprawdę warto znaleźć taką stację paliw u siebie w mieście

Podaj dalej

Większość kierowców podchodzi do tematu tankowania na stacji paliw bez większego planu na to. Krótko mówiąc, przyjmują daną cenę za paliwo jaka jest przy najbliższym punkcie i tam tankują. Nie biorą w ogóle pod uwagę, że diesel, benzyna czy LPG mogą być niedaleko znacznie taniej. Dlatego też warto rozeznać się w cenach.

Diesel, benzyna i LPG – znajdź, gdzie najtaniej

kierowcy paliwo diesel

Gdyby zapytać danego kierowcę, która stacja paliw u niego w mieście jest najtańsza, mało kto znałby odpowiedź. A prawda jest taka, że powinien wiedzieć, bo może na tym korzystać. Tańsze tankowanie zawsze jet korzystniejsze, bowiem dzięki temu oszczędzamy.

A już zwłaszcza opłaca się to robić, gdy tankujemy pełen bak. Wówczas w któryś dzień danego miesiąca i tak musimy zapewne przejeżdżać w innej sprawie, obok danej stacji paliw. Wówczas nawet jeżeli w baku jest jeszcze nieco więcej paliwa, można śmiało do tankować do pełna.

Późniejsze regularne wizyty są już tylko plusem. I nawet jeżeli do danej stacji paliw mamy np. 10 kilometrów od miejsca zamieszkania i tak wychodzimy na tym korzystniej. A diesel, benzynę i LPG naprawdę można znaleźć dużo taniej na litrze w obrębie danego miasta.

diesel zakaz paliwo

Myśl oszczędnie

Nie ma co się oszukiwać – samochód to skarbonka bez dna i tak naprawdę powinniśmy oszczędzać wszędzie, gdzie tylko się da. Oczywiście nie sztuką jest tankować słabej jakości paliwo na stacji typu ”no name”. Choć tak naprawdę może zdarzyć się, że jakość tego paliwa będzie odpowiednia.

Warto sprawdzać raporty UOKiK, który dość często podaje informacje o tym, która stacja paliw spełnia wymogi. Naprawdę rzadko się zdarza, aby znaleźć gdzieś słabej jakości diesel, benzynę czy LPG. W obecnych czasach nikt nie pozwoli sobie na chrzczone paliwo, bo oznacza to koniec działalności w krótkim czasie.

diesel paliwo tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News