Diesel, benzyna i LPG. Gdzie zatankujemy najtaniej przed weekendem, a gdzie najdrożej

Diesel, benzyna i LPG. Gdzie zatankujemy najtaniej przed weekendem, a gdzie najdrożej

Podaj dalej

W tym tygodniu zgodnie z zapowiedzią więcej płacimy za dwa podstawowe paliwa. Diesel i benzyna podrożały średnio o 4-5 groszy na każdej ze stacji paliw, a obroniło się jedynie jak zawsze LPG. W tym przypadku można mówić nawet o spadku ceny na wielu stacjach.

Diesel, benzyna i LPG – gdzie najtaniej przed weekendem?

Ostatni weekend nie rozpieszczał wiele osób, z racji tego, że pogoda nie dopisywała. Ten nadchodzący z kolei ma być najcieplejszym jaki mieliśmy w tym roku. Z tego też powodu spodziewany jest duży ruch na drogach, jeżeli chodzi o miejsca turystyczne i nie tylko

Podróże to nic innego jak paliwo, a więc zależenie od tego gdzie się wybieramy, warto zobaczyć po ile tam zapłacimy za benzynę, diesel bądź LPG. W końcu jeżeli to dłuższa podróż tankowanie na stacji paliw będzie nieuniknione.

E-petrol.pl donosi, że najmniej za tankowanie benzyn płaci się w Wielkopolsce. 95-tka kosztuje przeciętnie 5,19, a ta trzy oktany wyższa 5,48 zł/l. Z kolei w województwie lubuskim najtańszy jest diesel, za który zapłacimy tam 5,14 zł/l. Jeżdżący na gaz mogą się wybrać w województwie świętokrzyskim, bo tam na stacjach LPG jest po 2,19 zł/l.

SKoro gdzieś jest najtaniej, gdzieś również musi być najdrożej. Warto szerokim łukiem omijać Mazowsze, bowiem tam benzyna kosztuje 5,37 i 5,70 zl/l, olej napędowy 5,33 zł/l, a LPG  2,35 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News