Diesel, benzyna i LPG - gdzie płacimy w tym tygodniu najtaniej, a gdzie najdrożej? Ceny paliw nie rozpieszczają

Diesel, benzyna i LPG - gdzie płacimy w tym tygodniu najtaniej, a gdzie najdrożej? Ceny paliw nie rozpieszczają

Podaj dalej

Kierowcy szukają sposobu na to, aby tankować tanio diesel, benzynę lub LPG, zależnie od potrzeby. Są miejsca, gdzie ceny paliw są tańsze i to tam z reguły kierowcy wlewają go do baku najczęściej i pokonują najwięcej kilometrów. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić jednak na takie przyjemności.

Diesel, benzyna i LPG – różnice w cenie

paliwo diesel benzyna

Uśredniając cenę najkorzystniej tankowanie benzyny 95 wychodzi obecnie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie płaci się 5,17 zł za litr. Najgorzej pod tym względem z kolei wypada Poznań, gdzie kierowcy za ten sam produkt płacą 5,32 zł. Większa różnica cenowa jest, gdy ktoś sięga po 98-kę. Tutaj w Szczecinie średnio trzeba wydać 5,79 zł za litr, a we Wrocławiu, gdzie jest najtaniej aż 40 groszy mniej.

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mają jeszcze jeden powodów do zadowolenia, a mowa o tych tankujących diesel. W tym mieście za litr mieszkańcy płacą średnio tylko 5,03 zł za lit, a najgorzej jest pod tym względem podobnie jak w przypadku benzyny, także w Szczecinie – 5,29 zł.

W przypadku LPG różnice są znacznie mniejsze, bowiem są miasta, gdzie wciąż można tankować za około 2,45 zł za litr. Z kolei niewiele dalej druga stacja paliw karze nam już płacić już za ten sam produkt około 2,70 zł. Tutaj lepiej dobrze się rozglądać po okolicy.

paliwo diesel benzyna

Omijać większe miasta

Statystycznie najgorzej na paliwie wychodzą mieszkańcy większych miast w województwach. Pomijając oczywiście fakt, że najwięcej za diesel, benzynę i LPG płaci się przy drogach szybkiego ruchu. Dlatego też od zawsze mówi się o tym, aby tankować pod domem, przed dłuższym wyjazdem.

Gdzie tankować najlepiej? W miastach, gdzie znajduje się obok siebie kilka stacji paliw. Wówczas muszą one miedzy sobą mocno konkurować i przygotowywać dla kierowców atrakcyjniejszą cenę za dane paliwo.

diesel paliwo tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News