Diesel, benzyna i LPG. Gdzie kierowcy tankują paliwo najtaniej, a gdzie ceny są najwyższe?

Diesel, benzyna i LPG. Gdzie kierowcy tankują paliwo najtaniej, a gdzie ceny są najwyższe?

Podaj dalej

Mijający tydzień upływa na stacjach dość spokojnie, po tym jak ceny paliw w ostatnim czasie znacząco wyhamowały. Diesel i benzyna już niemal od miesiąca bez większych i mniejszych zmian utrzymują się na dość podobnym poziomie. W przypadku LPG widać, że przez cały kwiecień cena spada w dół.

Tutaj diesel, benzynę i LPG zatankujesz najtaniej

wlewanie paliwa diesel

W przypadku benzyny w tym tygodniu wahania okazały się jednogroszowe. 95-tka potaniała właśnie o taką wartość, a wyżej oktanowa 98-mka zdrożała. Olej napędowy utrzymał się na tej samej wartości i jego średnia cena w kraju wynosi 5,19 zł za litr. Natomiast jeżeli chodzi o LPG tutaj statystycznie płacimy mniej o 2 grosze.

Obecnie najtańszą benzynę można zatankować w stolicy Polski, a tą lepszą na śląsku. Górny Śląsk i województwo lubuskie to miejsca, gdzie z kolei najkorzystniej finansowo wychodzą kierowcy wlewający do baku olej napędowy. Na Warmii i Mazurach najlepiej natomiast mają kierowcy z instalacją gazową, tam – uwaga! – za litr płacą 2,45 zł.

Patrząc w drugą stronę benzyna i LPG najmniej korzystnie wychodzi nad morzem, natomiast diesel na Mazowszu. Różnice mogą sięgać nawet ponad 20 groszy, a w niektórych punktach nawet i więcej. Warto zatem szukać miejsce, gdzie nie przepłacimy.

Jak zapobiegać zamarzaniu paliwa w baku

Ceny paliw na kolejne tygodnie

Od pewnego czasu wiadomo, że patrząc na światowe rynki ropy w Polsce powinniśmy płacić coraz mniej za paliwa. W ostatnim czasie zauważa się jednak tendencję do tego, że stacje paliw utrzymują wysokie marże, choć z reguły były one znacznie niższe. Przewiduje się, że to niebawem ulegnie zmianie, na wersję korzystniejszą dla kierowców.

stan paliwa diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News