Diesel będzie rządził w 2021 roku. Samochody sprowadzane tylko z tym silnikiem

Diesel będzie rządził w 2021 roku. Samochody sprowadzane tylko z tym silnikiem

samochody sprowadzane diesel

Podaj dalej

Mijający rok nie był dobry dla handlarzy samochodów, a na pewno nie tak dobry jak mógł być. Zupełnie inaczej ma być w 2021 roku, gdzie przewiduje się ogromne zainteresowanie samochodami. Większość Polaków przełożyła zakup auta z tego roku na kolejny, a wiele innych osób wręcz planuje zakup własnego środka do transportu. Po jakie auta będą sięgać Polacy? Niewątpliwie diesel – tak mówi prawo rynku.

Diesel będzie na czele najchętniej kupowanych aut

diesel samochody sprowadzane

Kraje z których Polacy najczęściej sprowadzają używane samochody bardzo promują samochody elektryczne. To sprawia, że kierowcy żegnają diesel i wymieniają go chociażby na hybrydy. Ich stare niechciane auta cieszą się jedną popularnością w innych krajach – m.in. u nas.

Nad Wisłą kierowcy wciąż decydują się na silnik diesla, bowiem samochód z nim jest po prostu tani. Większość społeczeństwa nie chce być uzależniona od komunikacji miejskiej i chce posiadać własne auto. Głównym argumentem są jednak… pieniądze.

Polaków nie stać na nowe samochody i nie widzą w tym nic złego, że jeżdżą głównie używanymi. I w dodatku coraz starszymi rocznikowo samochodami. Już kompletnie mało kto zwraca uwagę na to, że produkują one znacznie większą emisję spalin.

diesel sprzedaz samochodu

Czyste powietrze nad Polską? Zapomnijmy

Liczby, dane i analizy nie wróżą nic dobrego dla czystego powietrza nad Polską. W kolejnych latach będzie duży napływ diesla do Polski w związku z tym, że coraz bardziej popularne stają się samochody elektryczne. A polski rząd jak na razie robi niewiele w temacie promocji tego typu pojazdów.

Siła rzeczy te pojazdy znają swoich kupców w Polsce, bowiem zanim trafią na złom ktoś musi na nich zarobić. Markowe samochody z potężnym silnikiem diesla od zawsze cieszyły kierowców, a u nas będą cieszyły dłużej niż w innych krajach.

diesel kupno samochodu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News