David Prowse, czyli Darth Vader i jego legendarny Chevrolet Camaro z 1983 roku

David Prowse, czyli Darth Vader i jego legendarny Chevrolet Camaro z 1983 roku

David Prowse Chevrolet Camaro

Podaj dalej

Fani ”Gwiezdnych Wojen” z ogromnym bólem przyjęli informację o śmierci odtwórca roli Dartha Vadera. David Prowse zmarł w wieku 85 lat i był jedną z najbardziej wyrazistych postaci, jeżeli chodzi o dzieło George’a Lucasa. Kilka lat temu narobił on sporo zamieszania w motoryzacji, gdy jego Chevrolet Camaro z 1983 roku pojawił się aukcji.

Dawid Prowse i jego legendarny Chevrolet Camaro

David Prowse Chevrolet Camaro 1

Ciężko byłoby wskazać samochód, którym na co dzień miałby jeździć Darth Vader. Lista zapewne nie byłaby wypisana w setkach, a tysiącach modelach. Jest to postać niewątpliwie tak wyjątkowa, że swoim wizerunkiem przypasowałaby się do niemal każdego samochodu – od sportowego modelu, aż furgonetkę z lodami.

David Prowse Chevrolet Camaro 2

Jednak sam David Prowse miał swoich kilka ulubionych modeli, a jednym z nich był Chevrolet Camaro. Samochód, gdy w 2010 roku pojawił się na aukcji zrobił furorę. Nie przeszkadzał nikomu jego stan. Jak widać na zdjęciach natura go nie oszczędzała – jak i sam kierowca.

David Prowse Chevrolet Camaro 3

Fanów Gwiezdnych Wojen wówczas nie tylko zaskoczyła sama aukcja, ale również początkowa cena. Wynosiła ona bowiem 650 funtów. W przeliczeniu na złotówkę, to wówczas nieco ponad 3 tys. zł.

David Prowse Chevrolet Camaro 4

David Prowse mocno wyeksploatował to auto i na pewno było mu ciężko się z nim pożegnać. Bez względu na to za ile został sprzedany, dziś jego wartość jest znacznie większa. A w kolejnych latach będzie nieustannie zyskiwać.

David Prowse Chevrolet Camaro 5

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News