Daniel Ricciardo już oficjalnie zmienił zespół. Przesiadł się na silnik Mercedesa

Daniel Ricciardo już oficjalnie zmienił zespół. Przesiadł się na silnik Mercedesa

Podaj dalej

Daniel Ricciardo już oficjalnie od przyszłego sezonu będzie kierowcą McLarena, o czym poinformował zespół za pośrednictwem mediów. Warto podkreślić, że od 2021 roku McLaren przesiada się na silniki Mercedesa.

daniel ricciardo

Australijczyk zastąpi Carlosa Sainza, który przechodzi do Ferrari zastępując z kolei Sebastiana Vettela. Australijczyk początkowo brany był pod uwagę jako następca Niemca, lecz jak nieoficjalnie wiadomo zadecydowało względy finansowe. Do tego również istotne było to, że nie mógł on liczyć na rolę pierwszego kierowcy, co było dla niego niezwykle istotne.

zak brownZak Brown: Podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo to kolejny krok w naszym długoterminowym planie i wraz z Lando Norrisem, wprowadzi nowy ekscytujący wymiar. To dobra wiadomość dla naszego zespołu, partnerów i oczywiście naszych fanów. Chcę złożyć hołd Carlosowi za doskonałą pracę, jaką wykonał dla McLarena, pomagając w naszym planie przywrócenia zespołu do świetności. Jest prawdziwym zespołowym graczem i życzymy mu powodzenia w przyszłości poza McLarenem.

Daniel Ricciardo szybko rozczarował się Renault

Projekt Renault miał być niezwykle perspektywiczny, a sam kierowca miał zapewnienia, że będzie mógł osiągać wraz z zespołem wysokie pozycje. Życie napisało zupełnie inny scenariusz i pokazało, że oprócz wysokiego wynagrodzenia, nie mógł liczyć na nic więcej.

Andreas SeidlAndreas Seidl: Doświadczenie Daniela Ricciardo oraz jego zaangażowanie i energia będą cennym dodatkiem do McLarena i naszej misji powrotu na szczyt. Ponieważ Daniel i Lando Norris będą teraz partnerami z zespołu. Uważam, że mamy obecnie skład, który będzie ekscytować naszych fanów i pomagać zespołowi w rozwoju.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News