Dają 10 tys. zł jeżeli zezłomujesz stary diesel. Genialna inicjatywa przyciąga klientów

Dają 10 tys. zł jeżeli zezłomujesz stary diesel. Genialna inicjatywa przyciąga klientów

stary diesel zlom

Podaj dalej

Jak zachęcić do tego, aby dany kierowca w końcu po latach pozbył się swojego samochodu? Oczywiście zapłacić mu za to. Niewątpliwie to najlepsza metoda, aby przekonać daną osobę do tego, żeby stary diesel w końcu powędrował tam, gdzie jego miejsce. Taki krok okazuje się bardzo skuteczny i może być inspiracją dla innych.

Płacą za to, żeby diesel powędrował na złom

zezlomowany diesel

Kierowcy zwłaszcza starszej daty mają niezwykły problem z tym, aby pozbyć się swojego auta. Są nauczeni, że o rzeczy które się posiada trzeba dbać i nie należy ich wymieniać na inne. Dlatego też nasi ojcowie czy dziadki wciąż dbają i pielęgnują swój samochód, który mają już od lat.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Z jednej strony może się to wydawać zrozumiałe. W końcu oprócz sentymentu jest się w posiadaniu samochodu, który jeździ. Do tego zna się go od podszewki, wiele się zainwestowało i wiadomo co jest już w nim wymienione. A sprzedawać go za śmieszne pieniądze po prostu się nie opłaca.

Jak zatem zmusić, a w zasadzie zainteresować kogoś tym, że jednak warto sięgnąć już po nowszy model samochodu. Bądź po prostu pozbyć się tego i zdecydować się na zupełnie inny, niemal darmowy transport? Rząd Finlandii doskonale wie jak to zrobić. Inne kraje, zwłaszcza Polska, mogłaby brać od nich przykład.

zlom samochodowy

Ekologiczny strzał w dziesiątkę

Każdy, kto zdecyduje się na taki krok może liczyć od 1 tys. euro do 2 tys. euro. Zależenie czy zdecyduje się na zakup np. roweru elektrycznego, czy nowego samochodu. Na ten cel przeznaczono 8 mln euro, a szacuje się, że skorzysta z programu około 6 tys. osób.

Choć przyjmowane są auta mające 10 lat i więcej, to jak na razie średnia oddanych pojazdów wynosi… 20,5 roku. Biorąc pod uwagę, że średnia aut w tym kraju wynosi 12 lat, można spodziewać się, że niebawem nieco spadnie.

diesel zlom szrot

Niewątpliwie w podobną stronę powinno się pójść w Polsce. Wciąż bardzo wiele leciwych samochodów porusza się po drogach, bądź stoi na przydomowych parkingach lub garażach. Zdecydowanie lepiej zachęcać dane osoby do kroku ku lepszemu.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News