Dacia Duster umacnia w Polsce swoją pozycję. Ten SUV nie ma u nas praktycznie żadnej konkurencji

Dacia Duster umacnia w Polsce swoją pozycję. Ten SUV nie ma u nas praktycznie żadnej konkurencji

dacia-duster-suv-100-tys-km

Podaj dalej

Ducia Duster nie ma sobie równych w naszym kraju. Ciężko nawet w tyle szukać w tyle konkurencji, która w jakikolwiek sposób może obecnie zagrodzić rumuńskiemu producentowi. Ten samochód ma po prostu wszystko czego potrzebuje Polak, w tym co najważniejsze doskonałą cenę. Warto jednak pamiętać, że ta w ostatnich miesiącach nieco podskoczyła.

Jeżeli SUV to Polsce tylko Ducia Duster

dacia duster predkosc

W listopadzie Ducia Duster była numerem jeden jeżeli chodzi samochód jaki był kupowany w Polsce. Sprzedano go w liczbie 495 sztuk, co na pewno nie jest powalającym wynikiem, ale wystarczającym do zwycięstwa. Trzeba pamiętać jednak o tym, że obecnie kupno nowego samochodu jest niezwykle utrudnione. Znaczna część z tej liczby to pojazdy zamówione znacznie wcześniej.

Gdyby dostępność była od przysłowiowej ręki, wówczas wszyscy producenci notowaliby znacznie lepsze wyniki. Niestety obecnie zakup samochodu jest niezwykle ciężki, a praktycznie wręcz niemożliwy. Trzeba wpisać się na długą listę i oczekiwać w kolejce przez kilka miesięcy, aż nadejdzie kolei na nas. To na pewno utrudnia zdecydowanie płynne funkcjonowanie rynku motoryzacyjnego.

Numerem jeden w Polsce wśród samochodów u osób fizycznych będzie zapewne Toyota Yaris, która zanotowała 5618 rejestracji. Druga jest wspomniana Ducia Duster 5013 rejestracji. Patrząc na liczby nie ma szans na to, aby zdobyła pierwsze miejsce, ale niewątpliwie to ogromny sukces rumuńskiego producenta. Walka o trzecie miejsce na podium odbędzie się pomiędzy Toyotą Corollą (3748 szt.) a Kią Sportage (3596 szt.).

dacia duster samochod

Duża zasługa LPG, ale nie tylko

Ducia Duster w Polsce kojarzy się z tanim SUV-em na LPG. I to właśnie dzięki fabrycznej instalacji gazowej zyskała sobie ogromną popularność. Klienci chcą wydawać stosunkowo niewielką ilość pieniędzy na sam samochód, ale również później tanio jeździć. Dlatego też ten SUV nieustannie zyskuje na popularności.

Do tego wszystkiego ma elegancki wygląd, jest prosty, ale niezwykle funkcjonalny. Posada ogromną ilość atutów, które w naszym kraju są po prostu doceniane. Z kolei SUV od zawsze kojarzy się z dużym wydatkiem i prestiżem na tle innych pojazdów. Dacia Duster pozwala się poczuć bardziej zamożnym. Przy tym sama jazda nią to czysta przyjemność.

dacia duster top

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News