Dacia Duster nie ma sobie równych. Tylko Toyota jest w stanie rzucić jej rękawice

Dacia Duster nie ma sobie równych. Tylko Toyota jest w stanie rzucić jej rękawice

dacia duster samochod

Podaj dalej

Miesiąc w miesiąc Dacia Duster pokazuje jak silną marką stała się w Polsce. Popularnych SUV-ów z każdym miesiącem przybywa w naszym kraju i to w znaczących liczbach. Nic więc dziwnego, że coraz częściej widujemy ten samochód także na drogach. Dla producenta to możliwie najlepsza reklama jaką może sobie tylko wymarzyć. W końcu to samo zainteresowanie najlepiej napędza dalszą sprzedaż.

Dacia Duster musi przegonić już tylko Toyotę

dacia duster jazda

W tym roku najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku klientów indywidualnych, a nie firm, jest Toyota Yaris. Auto od początku stycznia do końca sierpnia kupiło 5 099 osób – informuje SAMAR. Na drugim miejscu jest już wspomniana Dacia Duster, po którą sięgnęło 4 155 kierowców. Patrząc na poprzedni rok to zainteresowanie tym pojazdem wzrosło blisko o 25 procent. Podium zamyka Toyota Corolla z liczbą 3 217 szt..

Ciekawie jet tuż za podium, a nawet bardzo ciekawie, bowiem są znajdują się tam pojazdy które najwięcej zyskały rok do roku. Producenci swoją ofertą sprawili, że Polacy coraz chętniej sięgają po te modele. A mówimy tutaj o takim samochodzie, jak Hyundai Tucson, który znalazł już 2 877 nabywców. To o przeszło połowę więcej niż w ubiegłym roku w tym samym okresie. Z kolei jeszcze lepiej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi model Kia Sportage. Tutaj wzrost przekroczył aż 70 procent, a aut sprzedano 2 868 sztuk.

Wracając do modelu Dacia Duster – samochód ten jest obecnie na czwartym miejscu w Polsce, jeżeli chodzi o sprzedaż. Tutaj jednak uwzględniamy także firmy, co jak wiadomo jest już wyższą poprzeczką. Aby wskoczyć na podium, trzeba wyprzedzić Skodę Octavię, do której strata wynosi około 1 100 sprzedanym aut. Jeszcze ciężej będzie przegonić Toyotę Corollę i Yars.

dacia duster top

Nowa Dacia Duster wzmocni jeszcze bardziej sprzedaż?

W tym roku TOP 3 wydaje się ciężki do uzyskania jeżeli chodzi o całkowitą sprzedaż, bo wśród osób fizycznym podium wydaje się być niezagrożone. Dużych zmian i większych roszad nie można się spodziewać z jednego względu. Produkcja w wielu firmach idzie wolno ze względu na brak półprzewodników, a do tego czasy oczekiwania na odbiór auta często już są na kolejny rok.

Warto jednak wspomnieć, że rumuński producent w swojej ofercie ma już odświeżony model Dacia Duster. Dlatego bardzo prawdopodobne, że jeszcze bardziej przyciągający oko SUV zachęci kierowców do zainwestowanie w niego pieniędzy. To jednak pokażą kolejne miesiące, a zwłaszcza te, gdy nowe modele zaczną przyjeżdżać na polski drogi.

dacia-duster

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News