Dacia Duster może jeździć jeszcze szybciej. Kierowcy nie znają tego prostego darmowego triku

Dacia Duster może jeździć jeszcze szybciej. Kierowcy nie znają tego prostego darmowego triku

dacia duster samochod

Podaj dalej

Nikt nie ma wątpliwości, jaki samochód pokochali w ostatnich latach Polacy. Dacia Duster staje się topowym samochodem, który budzi z miesiąca na miesiąc coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Tanie SUV w przystępnej cenie, to znakomite rozwiązanie dla coraz większego grona osób. Zwłaszcza, że producent oferuje go z gotową instalacją gazową LPG, która nie zabiera miejsca w bagażniku.

Dacia Duster i prędkość samochodu

dacia duster top

Nikt nie ukrywa, że Duster to prosta i tania konstrukcja do jazdy. Samochód nie posiada nowoczesnych ”bajerów” i ponad przeciętnej technologii. Posiada natomiast bardzo przydatne rozwiązania do jazdy, które sprawiają, że podróżowanie staje się proste i przyjemne. Nie jest to auto do szybkiej jazdy, a bardziej to klasyczne podróżowanie, zwane rodzinnym.

Ale Dacia Duster tak naprawdę nie odstaje od innych pojazdów. I spokojnie na trasie szybkiego ruchu może jechać 140-150 km/h. Kierowcy jednak słusznie zauważają, że przy takich prędkością pedał gazu nieco zanika. Wciskanie go po prostu nie daje większego efektu. Tutaj rolę rzecz jasna odgrywa silnik, który posiada moc 1.0.

Na dużych prędkościach można jednak skutecznie przyśpieszyć! Wystarczy tylko użyć do tego celu tempomatu. Zwiększanie prędkości za pomocą komputera, a nie pedała gazu jest znacznie skuteczniejsze i naprawdę realnie wyciska maksimum z silnika. Samochód znacznie szybciej przyśpiesza z prędkości np. 140 km/h do ponad – dajmy na to – 150 km/h. I choć nie jest to żadne odkrycie Ameryki, to w przypadku Dustera w pewnym sensie jest. Tak mały silnik zdecydowanie skuteczniejszy jest przy prowadzeniu z pomocą tempomatu, niż nogi. Warto to sprawdzić, na większych prędkościach w tym aucie.

dacia duster jazda

Polacy kochają Dustera

W tym roku Dacia Duster jest czwartym najczęściej kupowanym nowym samochodem w salonach. Do końca lipca sprzedano już łącznie 8428 sztuk tego modelu w naszym kraju. Tylko w ubiegłym miesiącu Dacia znalazła się na drugim miejscu pod względem sprzedaży – 1324 sztuk. Nieznacznie lepiej sprzedawała się tylko Toyota Corolla – 1348 sztuk.

Niewątpliwie przystępna cena sprawia, że Dacia Duster może zakończyć rok na podium. Przed nią już tylko Skoda Octavia (9655 szt.), Toyota Yaris (10 816 szt.) i Toyota Corolla (13 684 szt.). Pytanie tylko czy zainteresowanie nie przerośnie z czasem możliwości, a dokładniej ilości półprzewodników.

dacia duster predkosc

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News