Czy zimą powinno się myć samochód? Kierowcy często popełniają ten błąd

Czy zimą powinno się myć samochód? Kierowcy często popełniają ten błąd

Podaj dalej

Kiedy pojawi się pierwsza zima, a więc mróz czy śnieg, kierowcy porzucają myśl o tym, aby myć swój samochód. Najchętniej na myjnię samochodową udaliby się wiosną, gdy już wyjrzy słońce, będzie cieplej, a samo mycie stanie się wówczas przyjemniejsze. W końcu to tylko warstwa brudu, którą szybko się zmyje. A im grubsza, tym bardziej chroni samochód. Cóż, takie myślenie trzeba niestety uznać za średniowieczne.

Myj samochód zimą!

brudny samochod

Omijanie myjni samochodowych zimą to jedna z najbardziej niezrozumiałych rzeczy. W końcu auto to nasza prawa ręka i należy o nie dbać i je pielęgnować najlepiej jak tylko potrafimy. A już zwłaszcza w okresie, w którym większości wydaje się, że jest to zbędne.

Gdy tylko na drogach pojawi się pierwszy śnieg, drogi zaczną być posypywane solą. A nie ma nic gorszego dla auta niż właśnie sól drogowa. Jest to niezwykle agresywny czynnik powodujący przyspieszoną korozję elementów podwozia, podłogi, progów i dolnych partii drzwi.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Wpływa również negatywnie na lakier samochodu. Niezrozumiałe jest zatem podejście wielu kierowców, którzy tworzą legendy i mity, że samochód zimą powinien być brudny. Nie jeden może się zdziwić, gdy po dobrych kilku tygodniach zmyje warstwę brudu i zobaczy co pod nią zastanie.

Zmywaj najczęściej jak się da mokry bród

Najwięcej brudu utrzymuje się w dolnej części pojazdu – drzwi, zderzaki. Ale jeszcze więcej jest go pod samochodem. Podwozie to element o którym niestety bardzo często zapominają kierowcy, jeżeli chodzi o dbanie o czystość auta. Wręcz obowiązkiem jest udać się na myjnię, która myje ten element pojazdu.

mycie samochodu myjnia

Pozostawiając bród można śmiało stwierdzić, że w ten sposób nasze auto ma zafundowaną kąpiel w solance na długie tygodnie. A jak działa sól, nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Nie pozostawiaj soli do wiosny

Te najbardziej tradycyjne myjnie samochodowe w okresie mrozów są zamknięte. Są jednak punkty, gdzie bez trudu umyjemy auto. Oczywiście taka czynność więcej kosztuje, ale na pewno nie więcej, niż późniejsza naprawa blacharska – i nie tylko – auta.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

myjnia samochodowa mycie

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News