Czy zimą powinno się myć samochód? Kierowcy często popełniają ten błąd

Czy zimą powinno się myć samochód? Kierowcy często popełniają ten błąd

zima samochod mycie

Podaj dalej

Kiedy pojawi się pierwsza zima, a więc mróz czy śnieg, kierowcy porzucają myśl o tym, aby myć swój samochód. Najchętniej na myjnię samochodową udaliby się wiosną, gdy już wyjrzy słońce, będzie cieplej, a samo mycie stanie się wówczas przyjemniejsze. W końcu to tylko warstwa brudu, którą szybko się zmyje. A im grubsza, tym bardziej chroni samochód. Cóż, takie myślenie trzeba niestety uznać za średniowieczne.

Myj samochód zimą!

brudny samochod

Omijanie myjni samochodowych zimą to jedna z najbardziej niezrozumiałych rzeczy. W końcu auto to nasza prawa ręka i należy o nie dbać i je pielęgnować najlepiej jak tylko potrafimy. A już zwłaszcza w okresie, w którym większości wydaje się, że jest to zbędne.

Gdy tylko na drogach pojawi się pierwszy śnieg, drogi zaczną być posypywane solą. A nie ma nic gorszego dla auta niż właśnie sól drogowa. Jest to niezwykle agresywny czynnik powodujący przyspieszoną korozję elementów podwozia, podłogi, progów i dolnych partii drzwi.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Wpływa również negatywnie na lakier samochodu. Niezrozumiałe jest zatem podejście wielu kierowców, którzy tworzą legendy i mity, że samochód zimą powinien być brudny. Nie jeden może się zdziwić, gdy po dobrych kilku tygodniach zmyje warstwę brudu i zobaczy co pod nią zastanie.

Zmywaj najczęściej jak się da mokry bród

Najwięcej brudu utrzymuje się w dolnej części pojazdu – drzwi, zderzaki. Ale jeszcze więcej jest go pod samochodem. Podwozie to element o którym niestety bardzo często zapominają kierowcy, jeżeli chodzi o dbanie o czystość auta. Wręcz obowiązkiem jest udać się na myjnię, która myje ten element pojazdu.

mycie samochodu myjnia

Pozostawiając bród można śmiało stwierdzić, że w ten sposób nasze auto ma zafundowaną kąpiel w solance na długie tygodnie. A jak działa sól, nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Nie pozostawiaj soli do wiosny

Te najbardziej tradycyjne myjnie samochodowe w okresie mrozów są zamknięte. Są jednak punkty, gdzie bez trudu umyjemy auto. Oczywiście taka czynność więcej kosztuje, ale na pewno nie więcej, niż późniejsza naprawa blacharska – i nie tylko – auta.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

myjnia samochodowa mycie

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News