Czy warto myć silnik diesla? I jak to prawidłowo zrobić

Czy warto myć silnik diesla? I jak to prawidłowo zrobić

mycie silnik diesla

Podaj dalej

Mycie samochodu z zewnątrz to standard, podobnie zresztą jak dbanie o jego porządek wewnątrz. Mało kto jednak dba o czystość pod maską samochodu, a jeżeli już to wszystko kończy się na powierzchownym przetarciu wszystkiego od góry. Silnik diesla pozostaje brudny, podobnie jak inne jednostki napędowe. Czystość to podstawa także dla niego.

silnik diesla mycie

Myj silnik diesla. Naprawdę warto!

Samo mycie silnika oczywiście nie sprawi, że zaczniemy szybciej jeździć czy… bardziej ekonomicznie. Ma to zupełnie inny aspekt m.in. taki, że znacznie łatwiej będzie zdiagnozować problemy, gdy takie się pojawiły. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wycieki oleju.

Osoby którzy posiadają silnik diesla mają znacznie łatwiej umyć sami jednostkę napędową, niż sąsiedzi jeżdżący benzyną. Wynika to ze względów konstrukcyjnych. Użytkownik może być spokojny, że po umyciu wciąż będzie mógł wyjechać z garażu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Diesel posiada silnik samoczynny, dlatego żadna wilgoć nie jest mu straszna. Mimo wszystko i tak starannie należy się przyłożyć do pracy. Na początek należy zadbać o odpowiedni środek do mycia, który zmyje tłuste zacieki. Warto mieć również do tego odpowiednie miejsce, takie jak chociażby garaż z dostępem do bieżącej wody.

diesel mycie silnika

Czas, start!

Pierwszą i najważniejszą rzeczą rozpoczynając pracę jest odpięcie klamer z akumulatora. Warto także zabezpieczyć folią bądź czymś, co ochroni inne elementy. Chodzi głównie o to, aby nie tylko ich nie uszkodzić, ale żeby sam proces mycia przebiegał jak najsprawniej.

Gdy już umyjemy silnik diesla specjalnym preparatem należy pamiętać, żeby spłukiwać go nie pod dużym ciśnieniem wody. I co również istotne – powinno trwać jak najkrócej, to nie ma być kąpiel wodna. Idealnym rozwiązaniem byłoby następnie wysuszyć jednostkę sprężonym powietrzem, choć jak wiadomo nie każdy ma taką możliwość. W innym przypadku potrzeba odczekać kilka godzin na wyschnięcie.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

silnik diesla myjka cisnieniowa

Jeżeli mamy jednak obawy, że coś zrobimy nie tak, warto zlecić to mechanikowi. Nie bierzemy wtedy odpowiedzialności, że możemy coś zepsuć, a i mamy pewność, że zostanie zrobione to dobrze. Taka usługa nie kosztuje dużo, a idą za nią same korzyści.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News