Czy warto kupić klocki hamulcowe ceramiczne? A może lepiej pozostać przy tradycyjnych

Czy warto kupić klocki hamulcowe ceramiczne? A może lepiej pozostać przy tradycyjnych

Podaj dalej

Ceramiczne klocki hamulcowe nie są niczym nowym na rynku, choć można odnieść takie wrażenie. Głównie za sprawą tego, jak podchodzą do nich kierowcy, który zdecydowanie wolą omijać je szerszym łukiem. Dlaczego? Zapewne sami do końca nie znają odpowiedzi na to pytanie. Warto zatem dowiedzieć się o nich nieco więcej, zanim powie się klasycznie ”nie!”.

Toucan Eye pomoże osobom niedowidzącym i niewidomym

Klocki hamulcowe bez tajemnic

klocki hamulcowe samochod

Wybierając się na warsztat chcąc dokonać wymiany klocków hamulcowych, mało kiedy wdajemy się w tym temacie w większą dyskusje. Standardowym pytaniem jest cena, jeżeli jest akceptowalna cały temat się kończy. Nie pytamy jakie to będą elementy, o ile są droższe lepsze, ani też nikt nie zaproponuje nam ceramicznych.

Powód wydaje się oczywisty. Warsztaty wiedzą, że każdy przychodzi tam z myślą, aby nie wydać za dużo pieniędzy, więc z reguły dowiadujemy się o tym co najtańsze. Mało jest takich punktów, które omówią szerszej temat i zaproponują np. klocki ceramiczne.

A inwestycja w nie jest bardzo dobrym wyborem. Wystarczy tylko wspomnieć, że posiadają znacznie dłuższą żywotność, przez co inwestycja z czasem się zwróci. Do tego są odporniejsze na wyższe temperatury oraz emitują mniej pyłów. Równie ważne jest to, iż zmniejszą one zużycie tarcz.

klocki hamulcowe hamulce

Słuszny wybór

Jeżeli w tym roku klocki hamulcowe będą w waszym samochodzie do wymiany, warto zdecydować się na te ceramiczne. Możecie sami znaleźć najkorzystniejszą cenę w internecie albo zapytać waszego mechanika, który kupuje w cenach hurtowych.

Większość kierowców która raz zdecydowała się na zmianę, już pozostaje przy takim wyborze. Mało tego – często właśnie to z polecenia inni kierowcy dowiadują się, jak dobrze jest zdecydować się na zmianę pod tym względem.

klocki ceramiczne hamulcowe

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News